Güzellik

Yüzümdeki Çiller İçin Ne Yapmalıyım?

Açık ten rengine sahip kadınlar yüzdeki çiller ile sorun yaşarlar. Güneş nedeni ile de daha da artan bu çillerden kurtulmak için etkili yöntemler bulunur.

Çillerin Oluşumunun Nedenleri

Kadınlar, yüzümdeki çiller için ne yapmalıyım sorusunu sıklıkla uzmanlara sorar. Çilleri ortadan kaldıracak etkili yöntemler sayesinde kadınlar da pürüzsüz bir cilde sahip olabilir. Açık ten rengine sahip kadınlar, cilt hassaslığı ile sürekli olarak mücadele eder. Bu mücadeleler sonucunda da çiller ile başa çıkma konusunda etkili yöntemlere ulaşır.

Çillerin neden oluştuğu pek çok kişinin merak ettiği sorular arasındadır. Çillerin oluşumunun nedeni güneş ışınlarının dik bir açı ile gelmesidir. Dik bir açı ile gelen güneş ışığı kişilerdeki melanin pigmentini etkiler. Bu da cildin dışarısında küçük kahverengi lekeleri oluşturur. Bu lekeler ise çil adını alır. Çiller genellikle açık ten rengine sahip insanlarda görülür. Çillerin oluşumunun nedenleri genetik nedenler ile ilgilidir. Bu nedenle de çiller her kadında kendisini göstermez.

Çillenmenin oluşumu yaş ile de ilgili olabilir. Genellikle ergen dönemi ile birlikte artan çiller, ilerleyen yaşlarda etkisini kaybeder. Bunun nedeni insanların yaşları ilerledikçe kendilerini daha iyi bir şekilde güneş ışınlarından korumasıdır. Çil oluşmaya başladığında eğer gerekli müdahale yapılmaz ve güneş ışını alma durumu devam ederse bir süre sonra yüzde oluşan çillerin sayısında da bir artış meydana gelir.

Çiller Nasıl Yok Olur?

Çilli bir görüntüden kurtulmak için öncelikli olarak güneşin zararlı etkilerinden uzak durmak gerekir. Bunun için de güneş koruyucuları sürekli olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca çilleri yok etme yöntemleri arasında maydanozlu kür kullanımını da tercih edebilirsiniz. Maydanoz köklerini kaynatıp içerisine bir miktar limon sıkarak hazırladığınız karşımı düzenli olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu