Sağlık

Son Baharda Kilo Verin

Son dönemlerde insanların en sık yaşadığı rahatsızlıklardan birisi aşırı kiloya bağlı olarak yaşanan obezite hastalığıdır. Aşırı kilodan kurtulmak isteyen insanların tercihi ise doktor kontrolünde yapılan diyet uygulaması olmuştur.

İnsanlar genelde diyet uygulamalarını yaz aylarına yakın bir dönemde uygularlar. Nedeni ise yaz dönemine da düzgün ve fit bir vücutta girme isteğidir.

Son baharda Kilo Vermek
Son baharda Kilo Vermek

Ancak bazı insanlarda var ki bu diyet uygulamalarını yılın her mevsimi uygulayarak formlarını yıl boyu sürdürmeye çalışmaktadır. Sağlık ile ilgili yayımlanan bültenlerde ve internet adreslerinde kilo sahibi insanlara sonbaharda kilo verin şeklinde bilgi verilmektedir.

Bunun nedeni ise insanların yemeğe en düşkün olduğu dönemlerin yaz aylarına göre daha geç havanın karardığı sonbahar ayları olmuştur.

Sonbahar Diyeti
Sonbahar Diyeti

Kalori Düzeyi Yüksek Besinlerden Kaçının

Aşırı kilo alımından çekinen ve kilo vermek isteyen insanların en dikkat etmesi gereken unsur fast food tabir edilen yiyeceklerin tüketilmesinden kaçınılmasıdır. Fast food kesinlikle terk edilmesi gereken bir yiyecek türüdür.

Ayrıca kilo verme ve formda kalmak için yapılması gereken bir diğer uygulama ise egzersiz yapmaktır. Uzman kontrolünde yapılan bu egzersiz uygulaması başta bel ve karın bölgesindeki yağların verilmesinde son derece etkilidir.

Özellikle mevsime uygun olarak yenilen salata ve sebze ürünleri hem sağlıklı hem de dengeli beslenmesinin sağlanması için büyük önem arz etmektedir.

İnsanların kilo almasını sağlayan patates, makarna ve pilav gibi kalori değeri yüksek besinlerin tüketilmesinden kesin olarak kaçınılmalıdır. Ayrıca insanların günlük yaşam dönemlerinde yüksek oranda su tüketimi yapması gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. yemek yemek .ok güzel de bir de alınan kilolar ve sağlığı etkilemesi var. o yüden besinlere be kalorilere önem vermeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu