Genel

Odada Sigara Kokusu Nasıl Çıkar?

Odaya sinen sigara kokusu birçok insanı rahatsız eden bir durum. Özellikle sigara içmeyen kişiler için mide bulandırıcı bile olabiliyor.

Evin içerisine sinen sigara kokusundan kurtulmak sanıldığı kadar kolay değil. Havalandırma ile bile çıkmayan sigara kokusu birçok kişinin kabusu. Özellikle sigara içmeyen kişiler için sigara kokusu ile başa çıkmak oldukça zordur.

İçildiği ortamlara sinen özellikle perde gibi eşyalarda kararmalara ve ağır kokulara neden olan sigara kokusunu azaltmak için bazı çözüm önerileri var elbette.

Sigara Kokusunu Azaltmak

Evinizde sigara içildikten sonra havalandırmanıza rağmen geçmiyor mu? Odada sigara kokusu nasıl çıkar? Birkaç püf nokta sayesinde evinize sinen sigara kokusunu daha rahat çıkarmak mümkündür. Sigara kokusunu azaltan karışımla sigara kokusunu azaltmanız mümkündür.

Bir su bardağının içerisine 1 paket kabartma tozunu ekledikten sonra yavaş yavaş elma sirkesi ile karıştırın. Bu bardağı içerisine sigara kokusu sinen odaya bırakın. Bu karışım odada kaldığı sürece buharlaşacak ve sigara kokusunun geçmesini sağlayacaktır.

Sigara içilen odalarda kokulu mumlar yakmanız sigara kokusunu bastırmanıza neden olacaktır. Kokulu mumlar sigara kokusunun geçmesinde en pratik yöntemlerden biridir.

Portakal ve limon kokulu aromalar yine odanıza sigara kokusunun sinmesini engelleyecektir. Sigara içilen odaya limon veya portakalı dilimleyerek yerleştirin. Bir gün sonra bu dilimleri toplayabilirsiniz.

Sigara kokusuna karşı en çok kullanılan yöntemlerden biri yine sirkedir. Sigara içilen odaya birkaç bardak sirke koyun ve bekletin. Sigara kokusunun kısa bir sürede geçtiğini fark edeceksiniz.

Yine sigara içildikten hemen sonra kül tablalarını boşaltın. Kül tablasında sigara külü kaldıkça koku odanıza sinecektir ve çıkmayacaktır. Sigara kokusunu azaltmak sanıldığı kadar zor değildir. Birkaç püf nokta ile bu kokudan kurtulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu