Teknoloji

İnternet Üzerinden Dizi ve Film İzlemek      

Netflix ile internet üzerinden tamamen yasal yollardan dizi ve filmleri izleyebilmenize imkan sağlanmaktadır. Özellikle son dönemlerde artan kullanıcısı ile Netflix bu sektörde liderliğini sürdürüyor.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internetin kullanımı da yaygınlaşmış durumda. Artık üretilen içerikler televizyonlardan çok internet üzerinden takip edebileceğiniz platformlarda daha çok kullanıcı tarafından izleniyor duruma gelmiştir. Hatta öyle ki sadece bu platformlarda yayınlanacak olan içerikler de kullanıcılara sunulmaktadır. Bu sektörde milyonlarca kullanıcısı ile Netflix lider konumda.

Netflix Nasıl Hizmet Veriyor?

Netflix’e üye olarak istediğiniz içerikleri izleyebilmenize imkan sağlanmaktadır. İlk ay ücretsiz olarak deneyebileceğiniz Netflix’i bu süre sonunda kullanabilmeniz için ücret ödemeniz gerekiyor. Normal şartlar altında içerikleri izleyebilmeniz için internet bağlantınızın olması şartı aranırken Netflix ile beğendiğiniz ve daha sonra izlemek istediğiniz içerikleri indirerek internet olmadığı bir zamanda da izleyebilmenize imkan sağlanmaktadır. Binlerce dizi, program ve film arasından yapacağınız Netflix üyeliği sayesinde izleyebilirsiniz.

Netflix Kullanımı

Dünya üzerinde sahip olduğu üyeleri ile oldukça fazla kullanılabilmesine imkan sağlanıyor. Yapılan araştırmalara göre dünya internet trafiğinin yaklaşık olarak % 15’ini Netflix kullanıyor. Amerika çıkışlı olan bu uygulamanın kendi ülkesinde kullanım oranı ise %19 civarında. Özellikle beğenilen içeriklerin yayınlandıkları günlerde kullanım oranı % 40’lara ulaştığı ise yapılan araştırmalarda kanıtlanmış durumda. Yaptığınız üyeliğin durumuna göre birden çok cihazda aynı anda kullanabilmenize, birden fazla kullanıcı hesabı açabilmenize ve beğendiğiniz içeriklere göre yenilerinin size önerilmesine de sahip olabiliyorsunuz.

İnternet üzerinden yayınlanan içerikleri ile Netflix, dünya üzerinde bu sektörde hizmet veren en büyük uygulamalardan birisi olarak dikkat çekmeye devam ediyor. İnternet kullanımının inanılmaz boyutlara ulaştığı günümüzde internetten dizi izlemek denildiğinde ilk akla gelen uygulamalardan birisi Netflix’dir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu