Teknoloji

İfixit İle Kontrol

Akıllı telefonlar ile birlikte yepyeni bir dönem başladı. Farklı markalar, geliştirdikleri modeller ile bu furyanın etkili olmasında başı çektiler. Kendi aralarında hep bir rekabet içerisinde oldular. Bu rekabet havası, modellerin içeriklerine yansıdı, bununla kalmadı, içerisinde bulunan parçaların mahiyetlerine kadar uzandı. Daha geniş kapsama yayılan rekabet ortamı ile birlikte yaşanan gelişmeler de bu ortamın gerginleşmesine neden oldu.

İfixit İle Kontrol
İfixit İle Kontrol

İfixit Ezberleri Bozdu

Samsung ve LG, akıllı telefon noktasında iki dev marka. Bu iki dev marka, çok büyük bir rekabet içerisindeler. Rekabetin kaynağını ise, iki markanın da aynı zaman dilimlerinde piyasaya çıkardıkları ürünler oluşturuyor. İşlev olarak, aynı amaca hizmet eden bu ürünlerin, temelde farklılıklarını ve tüketiciye olan yararlarını, ifixit bir deneme yaparak ortaya koydu. Ortaya koyduğu bu deneme ile birlikte, bazı ezberlerinde bozulmasına neden oldu.

İfixit İle Kontrol
İfixit İle Kontrol

İki markanın da üretmiş olduğu akıllı telefona uyumlu olan saatleri, parçalarına ayıran ifixit, bu yolla bir arıza anında hangisinin daha kısa bir sürede tamirden çıkacağını ölçmek istedi. Bu davranış, bu alanda uygulanacak bir devrim olarak nitelendirildi. Ortaya çıkan bu adım ile birlikte, markalar kendi hatalarını görecek ve bu şekilde kendilerine bir çeki düzen vereceklerdi.

Yapılan incelemeler ve değerlendirmeler neticesinde LG, bir adım öne çıkmayı başardı. Daha kolay bir şekilde tamir edilebildiği teyit edilen LG, bu sonuçla beraber de başarısını ispatladı ve taçlandırdı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu