Güzellik

Selülitiniz Hangi Aşamada

Selülik belirli aşamalardan oluşur ve siz baştan önlem almanız gerekir. Selülit aşamaları için düzenli bir spor ve beslenme yapılır. Aşamalarını sizler anlamasanız da zamanla kalıcı hale gelir. Epidermiste ilk belirtiler başlar. Bedeninizde pürüzler oluşur ve sizler bunu ilk başta anlamazsınız.

Selülitiniz Hangi Aşamada
Selülitiniz Hangi Aşamada

Selülitiniz Hangi Aşamada ve Tedavisi Nedir

İlk aşama döneminde damarlarda parçalanmalar olmaya başlar. Selülit aşamaları zamanla kalıcı olmaya başlar. Cilt yeterli beslenemediği için zamanla cilt dokusu güçsüz olur. Yağ dokuları ise gözle görülür şekilde ayrılır.

İkinci aşamada ise cilt kalitesi gittikçe kötüler. Kan akımı hızı yavaşlar ve beden büyük ölçüde bozulur. Yağ hücreleri şişer ve aşırı güçsüz hale gelir. Vücutta olan atık su damarları şişirir. Cilt şişmeyi sürdürür. Vücudunuza hızlı bir şekilde yayılmaya başlar. Sağlıklı bir adım atmanız gerekir çünkü hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştır. Erken müdahale ile selülitin önüne geçersiniz.

Üçüncü aşama dermis iyice incelir ve damarlar genişler. Cilt damarı üzerinde septum olarak adlandırılan sert görüntü oluşur. Cilt dokusu pütürlü olmaya başlar.

Selülitiniz Hangi Aşamada
Selülitiniz Hangi Aşamada

Dördüncü aşamada ağrılar artar. Çimdik attığınız zaman sert olan parçalara rastlarsınız. Dördüncü aşaması ileri boyutudur. Cilt üzerinde yaşanan problemli bölge ciddi şekilde görülmeye başlar. Selülitin ileri aşaması kesinlikle tedavi ile yok edilir. Sizler baştan önlem almalı ve bol su içerek spor yapmalısınız. Düzenli beslenerek ve spor ile sizler selülitin önüne geçersiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu