Teknoloji

Sıradışı Bir Drone Sprite

Sıradışı Bir Drone Sprite

Drone kullanımı her alanda giderek artıyor. Öyle ki ülkemizde düğünlerde kamera çekimi için bile artık drone kullanan, yenilikçi fotoğrafçılarımız var. Şu an piyasada kolayca bulunabilen, sıradan bir teknoloji olmaya başladı drone’lar. Tabi hala fiyatları oldukça yüksek olduğundan çok fazla yaygınlaşamıyor.

Gelecekte drone’ların sayısı çok artacağa benziyor. Dolayısıyla drone’lar için belkide gelecekte bazı tedbirler ve yasal düzenlemeler almak gerekecek.

Portatif ve Ergonomik Drone Sprite

Drone’lar farklı tiplerde farklı amaçlara yönelik olarak üretilebiliyor. Farklı ve yararlı bir amaç için üretilen bu drone’lardan biri de Sprite. Sprite, kaya tırmanıcıları, kapçılar gibi doğa sporları ile uğraşanlar için özel olarak üretilmiş, portatif, hafif, rahat taşınabilir ve akıllı bir drone.

Sprite, daha çok doğa ile iç içe spor yapmayı tercih eden sporcular için özel tasarlamış. Tasarımı bir kapsüle benzeyen Sprite, açık hava sporlarını tercih edenler için tasarlandığından, sırt çantasında çok yer kaplamayan ve sağlam bir üründür. Diğer drone’lara nazaran daha küçük ve portatif olan Sprite, en az diğer drone’lar kadar çok özelliğe ve kompleksliğe sahip.

Sprite Otonom Uçabiliyor

Sprite, manuel ve otonom uçma özelliğine sahip. Bir çok ücretsiz uçuş kontrol yazılımları ile uyumlu çalışabilen drone’u, mobil cihazlarınızdan da yönetmeniz mümkün. Uçuş kontrol yazılımları o kadar yeteneklidir ki, drone için yol rotası çizebilir, belirlenen nesnelerin 360 derece çekimini yapabilir, belirli bir alanın haritasını çıkarabilir ve drone’u kendi üzerinize sabitleyerek, sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Sprite ayrıca kendi üzerindeki basit bir arayüz ile tüm bunları harici bir cihaz kullanmadan da yapabilmenize olanak sağlıyor. Böylece açık havalarda gezerken hava koşulları veya imkanlarınız, harici bir cihaz kullanımına elverişli olmayabilir.

Sprite Özellikler

350mm uzunluğunda, 100mm çapında, pil ve standart bir kamera ile 1200gr ağırlığa sahip olan Sprite 11.1 LiPobatarya ile yaklaşık 12dk havada kalabiliyor. Otonom olarak 6km yol katedebilen Sprite ayrıca kullanılan cihaza göre 2km ila 50km aralığa kadar sinyal alabilme özelliğine sahip.

Sprite Çok Sağlam ve Dayanıklı

Sprite özel bir iniş takımına sahip değil, yere yaklaştığında motoru durduruyorsunuz ve kanatlar katlanarak, drone yere düşüyor. Bu drone diğer drone’larda olan özelliklerin yanı sıra, ekstra sağlam tasarlanmış bir yapıya sahip. Zaten bu yüzden doğa sporları ile uğraşanlar için ideal. Hatta Sprite’ın geliştiricileri, Sprite ile futbol bile oynayabilirsiniz diyorlar. Cihazlarının sağlamlığına bu kadar güveniyorlar.

Sprite darbelere karşı sağlamlığının yanında, su da geçirmiyor. Ayrıca bir çok parçası sökülüp takılabildiği için modüler bir yapıdadır. Bundan dolayıda, üzerindeki pervaneler ve kamera kolayca değiştirilebilir özelliktedir.
Şu an ön siparişi 799 dolar ile alan şirket, siparişleri 2015 Aralık ayında dağıtmayı planlıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu