Dekorasyon

GÜNLÜK KOLTUK TEMİZLİĞİ 

GÜNLÜK KOLTUK TEMİZLİĞİ 

 

Koltuk temizliği, ev temizliğinde çok önemlidir. Günlük koltuk temizliğinde ilk olarak koltukların tozunu almamız gerekir. Koltukların tozunu almak için elektrik süpürgesini kullanabiliriz. Koltuklarımızın minderleri var ise ilk önce minderleri kaldırıp aralarını ve altlarını temizlemeliyiz. Evinizde evcil hayvanınız var ise koltuklarınızda tüyler birikebilir. Bu yüzden koltuklarınızın tozunu elektrik süpürgesi ile aldıktan sonra koltuklarınızı fırçalayabilirsiniz. Hatta daha sonra vakumlar iseniz koltuklarınız daha temiz olur. Bu temizlik yeterli değil ise bir bez yardımı ile koltuklarınızı silebilirsiniz. Ancak koltuklarınızı siler iken fazla ıslak bırakmamaya dikkat edin.

Koltuklarınızı silmek için birçok temizlik ürününden yardım alabilirsiniz. Günümüzde hemen hemen bütün temizlik ürünlerinin içerikleri aynı olmakla beraber doğal ürünleri de kullanabilirsiniz. Su ile sirkeyi karıştırıp koltuklarınızı sirkeli su ile temizleyebilirsiniz. Islak havlular ile de koltuklarınızı silebilirsiniz. Sıvı arap sabunları da yıllardır halıları, mobilyaları veya koltukları temizlemede kullanılmaktadır. Bir kova su içerisine koyacağınız bir miktar arap sabunu koltuk temizliği için idealdir.

Hazır olarak satılan koltuk temizleme ürünleri arasında su karıştırılarak kullanılabilen deterjanlar kullanabileceğiniz gibi köpük ve sprey tarzında temizlik ürünleri de bulunmaktadır. Yalnız deterjan alır iken organik olmasına dikkat edin. Su ile karıştırılan deterjanları en az miktarda su ile karıştırmaya dikkat edin ki kolay kurusun. Ayrıca deterjanların kumaşın rengini soldurmayacağından emin olmalısınız. Bu durumdan emin olmak için koltuğunuzun görünmeyen bir kısmında deterjanlı bez ile koltuğunuzu silebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu