Teknoloji

Hafıza kartı alırken dikkat

Teknoloji dünyasına baktığımızda her gün birbirinden farklı teknolojik aletlerin, ürünlerin çıkartıldığı bir dünya olduğunu söyleyebiliriz. Teknoloji böyle büyürken, teknoloji içerisinde yaşayan, çalışan insanlara baktığımızda maalesef pek de kendilerini güncellemekte olan kişiler değillerdir. Maddi kaygı amacıyla çalışan bu kişilerle ilgili diyaloglar kurduğunuzda, yeterli bilgi sahibi olmadığı ürünlere yönlendirilire ve buna göre yanlış ürünler satın alarak maddi ve zaman kaybı yaşayabilirsiniz.

Hafıza kartı alırken dikkat
Hafıza kartı alırken dikkat

Teknolojik bir ürün almak istediğinizde alacağınız ürünlerle ilgili yeterli bir bilgi sahibi veya tecrübe gereklidir. Örneğin hafıza kartı satın alırken, direkt olarak içerisine alabileceği alanı düşünmeyin. Bu özellik dışında da düşünülecek çeşitli özellikleri vardır.

Birçok teknoloji ürünün üzerinde çeşitli sembol ve rakamlar vardır. Bu sembollerin ve rakamların her birinin de özel anlamları bulunur. Buna göre bir hafıza kartı satın alınırken sadece boyutu değil aynı zamanda üzerinde ki rakamlarda önemlidir.

Hafıza kartının üzerinde ki rakamların anlamı

Hafıza kartı alırken dikkat
Hafıza kartı alırken dikkat

Yepyeni teknolojiyle beraber sizlerde birbirinden farklı modellerde ve özelliklerde bulunan hafıza kartı satın almak istediğinizde bunun için sadece kartın içerisine alabileceği boyut değil aynı zamanda üzerine de bakmalısınız.

Bu kartların üzerinde bulunan rakamların her biri, kartın hızını belirtir. Bir dosya transferi anında hızın ne kadar yavaş olmasını istiyorsanız o kadar küçük; ne kadar hızlı bir dosya transferi yapmak istiyorsanız o kadar büyük rakamlara sahip hafıza kartı satın almalısınız. Buna göre 2, 4 ve 6 rakamlarında kartın hızını temsil eden ürünler vardır. Bu ürünlerden en yavaşı 2 rakamına sahip ürünken, 6 rakamına sahip ürün en hızlı dosya transferi yapan karttır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bende hafıza kartı almayı düşünüyordum. iyi ki denk gelip okudum bilmediğim şeyler varmış. Alırken dikkat edeceğim.

  2. Genel de teknolojik şeyler aldığımızda zorlanabiliyoruz. O yüzden arkadaşlarımıza ve çevreye sormak değil de gerçekten bilen bir kişiye ve ya internetten iyi bir araştırma sonucu yaparak alabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu