Teknoloji

Akıllı Telefonunuzdaki Uygulama Tercihlerini Neden Sıfırlamalısınız?

Akıllı telefonlar hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Android ve iOS sistemlerde herhangi bir sorun ortaya çıktığı zaman uygulama tercihlerini sıfırlayabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzdaki uygulama tercihlerini neden sıfırlamalısınız? Uygulama tercihlerini sıfırlama telefonunuzun daha verimli çalışmasını sağlar. Bir uygulama kötü bir performans göstermesi durumunda daha iyi çalışmasını istiyorsanız uygulama tercihlerini sıfırlayabiliriz. Sıfırlama işleminde sistem sizden izin alarak bu faaliyeti gerçekleştirir. Sıfırlama işlemi ile uygulamayı ilk yüklendiği hale getirebilirsiniz. Özellikle tarayıcılar üzerinde bazı zamanlarda donmalar meydana gelebiliyor. Bu uygulamalar üzerinde uygulama tercihlerini sıfırlamadan önce önbelleği silebilirsiniz.

Uygulama tercihlerini sıfırladığınız zaman tüm kayıtlı verileriniz silinecektir. Bu nedenle ilk olarak ön belleği temizlemek daha akıllı bir adım olacaktır. Ön belleği silmenize rağmen sorununuz çözülmediyse uygulama tercihlerini sıfırlayabilirsiniz. Uygulama tercihlerinizi sıfırladığınız zaman telefonunuzdaki veriler etkilenmeyecektir. Fakat tarayıcılar üzerinde bulunan verileriniz silinecektir. Uygulamayı tekrar açtığınız zaman sistem sizlerden erişim talebinde bulunacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıfırlama işlemine başlamadan bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Uygulama tercihlerini sıfırladığınız zaman bu talebi geri almanız mümkün değildir. Bu nedenle sıfırlama yaptığınız zaman geri alınamayacak şekilde fabrika ayarlarına döneceğini bilmeniz gerekir. Sıfırlama sonrasında uygulamada devre dışı bıraktığınız izinler tekrar aktif hale gelecektir. Tercihleri sıfırladığınız zaman bu ayarları tekrardan oluşturmanız gerekir. Uygulama tercihlerini sıfırlarken her adımı eksiksiz olarak tamamlamanız gerekir.

Uygulama Tercihleri Nasıl Sıfırlanır?

Uygulama tercihlerini sıfırlayarak telefonlarınızın verimini arttırabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde uygulama üzerinde yaşanan sorunları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Uygulama tercihlerini sıfırlamak için belirli adımları takip etmeniz yeterlidir. Uygulama tercihlerini sıfırlama nasıl yapılır? Aşağıda bulunan adımları takip ederek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

  • Telefonunuz üzerinden, Ayarlar’a gidin ve Uygulamalar’ı seçin,
  • Uygulamalar ve Bildirimler bölümüne giriş yapın,
  • ‘…’ menüsüne dokunun,
  • Kullanılabilir seçenekler üzerinden‘Uygulama Tercihler Sıfırla’seçeneğini işaretleyin,
  • Uyarı bildirimini okuduktan sonra onaylama yaparak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Android ya da iOS işletim sistemine uygulama tercihlerini sıfırlama yaparak uygulamaların daha verimli şekilde çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Bu sistem günümüzde akıllı telefonların tamamında aktif bir şekilde çalışmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu