Teknoloji

İşlemciler Arasında Kıyasıya Rekabet

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok alanda rekabetin seviyesi de artış göstermeye başladı. Ortaya çıkan rekabet ortamı, bazı yeniliklerin habercisi konumuna da geldi. Yaşanan rekabet, yeniliklerin yaşanması, tüm bu yaşananlar, tüketiciyi çok memnun ediyor. Yaşanan gelişmelerin odağında yer alan bir noktada bulunan tüketiciler, yaşanan rekabet ortamının daha da alevlenmesini istiyor. Teknolojinin gelişmesi de bunu sağlıyor zaten.

İşlemciler Arasında Kıyasıya Rekabet
İşlemciler Arasında Kıyasıya Rekabet

İşlemciler Seçiminde Önemli Noktalar

Bilgisayar bileşenlerini oluşturan parçalar arasında yaşanan rekabet, teknolojinin her yere sirayet etmesinin göstergesi olarak ifade edilebilir. En temel bileşen olarak kabul edilen işlemciler, kıyasıya rekabet halinde bugünlerde. Farklı üreticiler tarafından üretilen bu donanımsal parçalar, tüketicilerin tercih etmesi için hazırlandı. Birbirleri ile yarış haline giren bu parçaları daha yakından tanıyalım dilerseniz.

İşlemciler Arasında Kıyasıya Rekabet
İşlemciler Arasında Kıyasıya Rekabet

AMD ve Intel olarak bilinen işlemciler, kendi aralarında bazı farklıklar yaşıyor ve buna göre ayrılıyorlar. Fiyat, performans ve kalite olarak birbirlerinden ayrılmaları, sizlerin de bu noktada tercihlerini belirleyecek ve daha isabetli kararlar vermenize neden olacaktır. Performans olarak bir tercihte bulunmak ister iseniz, AMD rakiplerinin bir adımda önünde görünüyor. Fiyat olarak da daha geniş bütçeler ile bu yola çıkanlar, Intel’i tercih edebilirler.

Mimari yapıları olarak ta farklılık gösteren bu markalar arasında Intel tercihi de sizleri kazanca doğru götürecektir. Her türlü hız beklentileriniz göz önünde bulundurularak üretilen bu parçalar ile birlikte, cihazınız daha keyifli bir hale gelecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir çok işlemci var olduğunu biliyoruz ve bu işlemcilerin arasında kıyasıya rekabet olduğunu belirtmek isterim. İntel ve Amd arasında geçen bu rekabet fiyatlarıyla ve kalitesiyle iki ye ayrılıyor. Bu seçim ise bize kalıyor. Ama ben intel i kullanmayı tercih ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu