Güzellik

Sarkık Kollara Son Vermenin Yolları

Fazla kilolar yüzünden zamanla meydana gelen sarkık kollar özellikle de estetik açıdan hiç hoş görünmeyen bir etkiye sahiptirler. Göbek, kalça ve basenden sonra en çok şikâyet edilen bir diğer bölge olan kollar, diğer bölgelere göre daha kolay bir şekilde şekle girebilmektedir. Uygulayacağınız egzersiz yöntemleri ile sarkık kollarınızdan kısa süre de kurtulabilirsiniz. Ama unutmayın ki düzenli yapmadığınız hiçbir egzersiz size olumlu bir etki sağlamayacaktır. Bu yüzden yapılacak olan egzersizlere her gün 15 dakikanızı ayırarak olumlu sonuçlara ulaşacağınızdan emin olun.

Sarkık Kollara Son Vermenin Yolları
Sarkık Kollara Son Vermenin Yolları

Sıkı Kollar için 2 Etkili Egzersiz!

Vücudun estetiğini bozan sarkık kollar için uygulayacağınız ilk egzersiz; şınav çeker gibi pozisyon alarak paralel duracak şekilde ellerinizden yardım alarak gövdenizin üst kısmını yukarı ve aşağı çekmenizdir. Karın kaslarınızı sıkarak dirseklerinizi geride tutmaya özen gösterin ve bu hareketi 30 saniyelik tekrarlar ile her gün düzenli olarak yapmaya çalışın. İlk günlerde hamlık olacağı için kendinizi çok fazla yormamaya özen gösterin.

Sarkık Kollara Son Vermenin Yolları
Sarkık Kollara Son Vermenin Yolları

Yapacağınız bir diğer egzersizi ise evinizde bulunan sandalye yardımı ile yapabilirsiniz. Sandalyenin uç kısmına tutunarak kalçanız sandalyeye temas etmeyecek şekilde ağırlığınızı elleriniz ile desteklemeye çalışın. Sol bacağınızı düz uzatın ve diğer bacağınızı da 90 derecelik açı ile bükün. Daha sonra dirseklerinizi bükmeden kollarınızı düzleştirin. Bu egzersizi yaparken ayaklarınızdan yardım almayı unutmayın. Her gün düzenli olarak uygulayacağınız bu iki egzersiz sayesinde kısa sürede kollarınızın daha sıkı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kadınların en çok şikayetlerin den biri olan karındaki yağ birikmesinden sonra koldaki sarkmalar. Bunu çözmek için spor yapmanız ve sağlıklı bir beslenme ile koruyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu