Dekorasyon

Uzak Doğu Kültürüne Göre Ev Dekorasyonu

Ülkelerin ve milletlerin sahip oldukları kültür ve davranışlar küreselleşen dünya nedeniyle diğer topluluklara kolayca ulaşabiliyor ve bu topluluklar daha kolay benimseyebiliyorlar bu şekilde. Son yıllarda ise doğu medeniyetlerinin tekrar fark edilmesi nedeniyle özellikle Uzak Doğu ülkelerinin kültürleri dünyada bir moda halini alıyor.

Wireles Sinyal Güçlendirme Yöntemleri Nelerdir?
Wireles Sinyal Güçlendirme Yöntemleri Nelerdir?

Bunlardan biri de Feng Shui felsefesidir. Su ve rüzgar anlamına gelen Feng Shui doğada var olan yaşam enerjisini kullanma buna uygun davranma ve bunu en iyi şekilde değerlendirmeyi hedefler. Sadece gerçek dünyada değil uzay boyutu ve kişinin enerji değerleri göz önüne alınıp buna göre evlerin yeniden düzenlendiği bir felsefedir. Bu felsefenin inancına göre yaşam enerjisini doğru bir şekilde kullanıldığında insan hayatta daha mutlu ve başarılı olur.

Wireles Sinyal Güçlendirme Yöntemleri Nelerdir?
Wireles Sinyal Güçlendirme Yöntemleri Nelerdir?

Feng Shui Kuralları

Felsefenin diğer bir teorisine göre insan doğduğundan ağaç, ateş, toprak, metal ve suyun etkisinde dünyaya gelir. Doğum tarihine, zamanına ve saatine göre bakılarak kişinin bunlardan hangisinin etkisinde olduğunu bilmesi gerekir. Ardından Feng Shui felsefesine göre odayı 9 ayrı parçaya böler ve bu parçalara göre ev eşyalarını yerleştirir.

Bu şekilde evdeki yaşam enerjisi, tinsel enerji boşa harcanmamış olup en iyi şekilde değerlendirilir. Uzak doğu kültürüne hayranlık duyanların büyük bir ilgi ile uyguladıkları bu ev dekorasyonu kişisel zevklere göre seçilen mobilyalarla uygulanır. Burada asıl olan eşyaların yeri ve konumu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu