Moda

Basen Bölgesi Geniş Kadınlara Giyim Önerileri

Kilo sorunu yaşayan kadınlar için zorlanılan konuların başında giyim gelir. Özellikle basen bölgesi geniş kadınlar bu konuda ciddi kararsızlıklar yaşayabilirler.

Basen bölgesi kolay kilo alınan ve kilo verilmesi zor olan bölgeler arasında yer alır. Bundan dolayı basen bölgesinde fazlalığı olan kadınların bunu gizlemek adına doğru tarzlarda giyinmeleri önemlidir. Basen bölgesi geniş kadınlara giyim önerileri içerisinde ilk iş doğru renkleri tercih etmektir. Eğer basen bölgesine gelecek kıyafetlerde koyu renk kıyafetler seçilirse bu durumda basenlerin daha ince görünmesi mümkün olabilir. Koyu renk deyince akla ilk olarak siyah gelse de onun haricinde çivit mavi, bordo, koyu yeşil, füme gibi renkler rahatlıkla kullanılabilir.

Geniş Basenler İçin Giyim Önerileri

Giyim önerileri içerisinde verilen en faydalı önerilerden biri de dikkati dağıtmaktır. Yani hangi bölgelerde fazlalık varsa dikkati o bölgeden çekmek gerekir. Geniş basenler için dikkatin basen bölgesinden çekilmesi önemlidir. Bunun için pileler, cepler ya da yoğun desenler kalça basen bölgesinin geniş görünmesine yol açar. Bu aşamada genellikle akla ilk olarak uzun hırkalar ve ceketler gelse de bu pek doğru bir seçim değildir. Bunların yerine leğen kemiği hizasında biten kıyafetler işe yarayacaktır. Dikkati basenlerden çekmek için yapılması gereken diğer bir davranış da üst giyime hareket kazandırmaktır. Bunun için şal ya da uzun kolyeler tercih edilebilir.

Geniş basenleri küçük göstermek için giyim önerileri içerisinde topuklu ayakkabılar da vardır. Topuklu ayakkabı giyildiğinde bacak boyu daha uzun görünmekte ve bu da basenin genişliğini bir nebze de olsa ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle ayakkabıların arasında çok sayıda topuklu ayakkabıya yer verilebilir. Tüm bu öneriler dikkat edildiğinde daha doğru ve şık kombinler ortaya çıkabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu