GüzellikSağlık

Kilo Vermeye Yardımcı Besinler

Bazı besinler içerisinde bulunan değerler sayesinde sağlıklı kilo vermeye yardımcıdır. Dolayısıyla kilo vermek isteyen kişilerin bu besinleri tüketmeleri önerilir.

Kilo vermeye yardımcı besinler doğru şekilde tüketildiği takdirde kısa süre içerisinde kalıcı şekilde kilo vermek mümkün hale gelir. Günlük yaşamda değişen yaşam koşulları, hareketsiz yaşam tarzı, düzensiz ve dengesiz beslenme gibi nedenler kilo almanın en önemli sebepleri arasında yer alır. Bu nedenle kilo vermek için öncelikle tüketilen besinlere özel gösterilmelidir. Buna yönelik olarak yenilmesi gereken besinlerin başında yoğurt gelir. Kalsiyum yönünden zengin olan yoğurt aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olmasıyla bilinir. Sindirime yardımcı olan yoğurt aynı zamanda vücudun ihtiyaç duyduğu kalsiyum ve fosfor ihtiyacını karşılar, kemik erimesini önler, karın bölgesindeki yağların yakımını kolay hale getirir ve içinde yüksek oranda protein olduğundan dolayı uzun süreli tokluk sağlar.

Kilo Vermeye Yardımcı Olan Yiyecekler

Kilo vermeye yardımcı yiyecekler denilince genelde akla ilk olarak yulaf gelir. Diğer pek çok yiyeceğe kıyasla yüksek oranda posa içeren yulaf istenmeyen kilolardan kurtulmak için etkilidir. Aynı zamanda yulafın içerisinde E vitamini, demir, manganez, folat çinko ve diğer B grubu vitaminleri de vardır. Ayrıca iyi bir selenyum kaynağı olan yulaf bu özelliği sayesinde kanser riskini azaltır. Yulafın yanı sıra ananas ve yeşil çay da kilo vermeye yardım eder. Ananas iştah kesici özelliği ile bilinir. Kalorisinin düşük olması sayesinde ananas ara öğünlerde rahatça yenilebilir. Yeşil çay ise gün içerisinde ortalama iki fincan içildiğinde sindirim sistemini düzene sokarak kilo verme sürecine hız kazandırır. Bunlara ek olarak kırmızı biber de tokluk hissi vererek yemek yeme hissinin azalmasını sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu