Güzellik

Yüz Germe Hareketleri

Egzersiz yaparken yüz germe hareketleri özellikle yüzde yapılacak olan hareketler ile daha gergin ve genç bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Günde yalnızca 10 Dakika bu hareketleri uygulamanız istediğiniz etkiyi almanızı sağlayacaktır. Ciltte oluşan kırışıklıklar ve yaşlanma belirtilerine karşı kullanılacak olan kremlerin yanı sıra yapılacak egzersizler oldukça etkilidir. Yüz kaşlarınızın çalıştırılması ciltte oluşan gerginlik üzerinde istenilen sonucun alınmasını sağlamaktadır. Doğru şekilde uygulanacak olan hareketler yüz kaslarının çalışmasını sağlamaktadır.

Alın Egzersizleri

Alında yapılacak olan egzersizler alın bölgesindeki kasların çalışmasını sağlar. Nemlendirici kullanılması önemlidir. Cildin zarar görmesini engelleyerek bu şekilde uygulama yapabilirsiniz. Öncelikle parmak uçlarınız ile göz kapaklarınızı kapatıp daha sonrasında kaşlarınızı bir yandan kaldırmaya çalışın. 10 defa tekrarlamak yeterli olacaktır. Tam olarak karşı bakarken alnınızı parmak uçları ile gerdirin.

Yanak Egzersizleri

İlk olarak yanak egzersizleri için geniş bir gülümseme ile başlayabilirsiniz. Gülümsemenizin gittiği noktayı parmak ucu ile tutun. Sabitlendikten sonra dudaklarınızı itebildiğiniz derece de aşağıya itmeye çalışın. Ayna karşısında sadece tek tarafınızı görecek şekilde durun. Daha sonrasında kocaman bir şekilde gülümseyin. Gülümserken aynı zamanda yanak kaslarınızı parmaklarınız ile çekin. Bu şekilde yanak kaslarınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Dudak Egzersizleri

Dudak çevresindeki kaslarınızı çalıştırmak istediğinizde ağzınızı kocaman açtıktan sonra kapatarak O harfini yapmanız gerekir. Bu şekilde 3 saniye beklemeniz yeterli olur. Aynı hareketi 10 defa tekrarlayın. Baş parmaklarınız ile üst dudağınızın bitin nokta

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu