Moda

Giyim Tarzları Nelerdir

Yirminci yüzyıldan sonra hızla gelişen moda dünyası günümüzde birbirinden farklı giyim tarzlarını yansıtıyor. Retro giyim tarzı geçmişte moda olan parçaların yeniden moda olması akımıdır. Sofistike giyim ince bir tarzı yansıtır. Vintage ikonlaşmış bir giyim tarzı olarak görülebilir. Avangart giyim tarzı günlük yaşamda en çok tercih edilen bir giyim tarzıdır.

Bohem giyim tarzı biraz spor giyime kayan stilini oluştururken çok da parası olmayanlar başlattığı bir akımdır. Pin-up giyim tarzı romantizm ve cazinin öne çıktığı bir akımdır. Punk giyim asi bir tarzı simgeler. Feminen giyim tarzı ise kadınsı baskıların öne çıktığı bir tarz olup günümüzün modası feminen çizgileri derinden hissettirir.

Güncel Moda Trendleri

2018 modası bir önceki yıla göre bazı konularda benzerlik gösterirken bazı konularda da farklılıklar sergileyebiliyor. Güncel moda trendlerine bakıldığında bu yılın modasında feminen çizgiler bir hayli öne çıkıyor. Bir önceki yıl oversize kalıplarla tasarlanan kıyafetlerin  yerini bu yıl feminen tasarımlar alıyor. Feminen sözlük anlamı itibari ile kadınsı anlamına gelir. Kadınsı kelimesinde vurgulana baskınlık bu yılın modasında kendini en iyi şekilde gösteriyor. Kadınsı baskınlık yaratan bu tarz feminen giyim tarzının değişmeyen bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Feminen Tarz Kombinler

Feminen tarzın en belirgin özelliği olarak feminen giyinen hanımların hanım hanımcık olmaları göz önüne çıkıyor. Bu tarz en çok bele yaptığı vurgular ile dikkat çekiyor. Doğru kıyafetin seçilmesi ile beli ince gösteren kıyafetler feminen tarz kombinler ile hanımların doğalarını sergiliyor. Kumaş pantolonlar ve bu pantolonlar ile yapılan kombinler genel olarak feminen tarzı yansıtıyor. Feminen tarz hanımların  zarif, kibar ve naif görünmelerine en iy hizmeti sunuyor. Beli saran kıyafetler feminen akımın en iyi temsilidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu