Teknoloji

Poco X3 Pro Cep Telefonu Özellikleri ve İncelemesi

Poco X3 Pro Cep Telefonu Özellikleri nelerdir? Son zamanlar ülkemizde piyasaya sunulan telefon markalarında bir artış yaşandı bu telefon markalarından birisi olan Poco zarif ve şık tasarımlı telefonlarıyla ön plana çıkmaktadır.

Poco X3 Pro Cep Telefonu Özellikleri nelerdir? Poco marka telefonlar piyasadaki diğer marka telefonlardan ( Xiaomi, Oppo, Huawei vb) daha az bilinen bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Poco’da bu marka telefonlardan daha üst segment telefon modellerinin olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle Poco markasından bahsetmek gerekirse Çinli bir firma olan ve ülkemizde de önemli bir marka haline gelmiş olan Xiaomi markasına ait bir markadır. Yani Xiaomi’ye ait alt bir firmadır. Başlarda Xiaomi’nin bir modeli olarak ayarlanan telefon 2019 yılından Pocophone F1 modelini 300 Dolarlık bir fiyatla piyasaya sunarak birden fazla kişinin bu telefona rağbet etmesini sağladı. Xiaomi ile aynı özellikler taşısa da bazı özelliklerinin farklı olması gözlerden kaçmamış olacak ki Xiaomi bu markayı yeni bir markaya dönüştürmeye karar verdi.

Poco X3 Pro Özellikleri

Poco markasının rağbet görmesi yakın zamanda yeni modellerinin de çıkmasını sağladı. özellikle bu marka telefonların bir modeli olarak son günlerde çıkan Poco X3 Pro özelliklerini ele alacağız.

Poco X3 Pro, Poco X3 NFC’nin bir üst modeli olarak görülmektedir. Fiyat ve performans bakımından başarılı bir seyir izleyen Poco X3 Pro modelinin fiyatı 128’lık fiyatı 3502,87 TL’yken 256 GB’lık fiyatı 3750 TL civarındadır. Yani özellikler ve fiyat karşılaştırması yaptığımızda piyasadaki birçok telefondan daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Gelelim özelliklere;

-Ekran

Poco X3 ekranı 6.67 inçlik IPS bir panel var HDR destekli ve 120 Hz tazeleme hızını destekleyen bir ekrana sahip aynı zamanda  240 Hz de dokunma hassasiyeti bulunmaktadır. Özellikle oyun oynamayı seven kişiler için harika bir model olarak görünmektedir.

-Poco X3 Pro Batarya ve Şarj Süresi

Şarj süresi bakımından biraz sıkıntıları olsa da 5.160 mAh pil desteği sayesinde çok aktif bir şekilde kullanmadığınız zaman uzun süreli pil ömrü olduğunu söyleyebiliriz.

-Kamera

Kamara olarak da 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ,2 MP kamera derinlik sensörü, 2 MP makro kamera, 20 MP ön kamera desteği bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu