Teknoloji

Nokia’dan 5 Kamera Lensli Amiral Gemisi

Bir zamanlar telefon piyasasının açık ara lideri olan efsane Nokia yeni elde edilen bilgilere göre 5 kamera lensi bulunan yeni bir amiral gemisi akıllı telefon modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Tekrar eski ihtişamlı günlerine dönmek isteyen efsane telefon markası Nokia için Foxconn Arge bölümünden dışarıya sızan bilgilere göre 5 kamera lensli olan yeni bir amiral gemisi olması planlanan akıllı telefon modelini piyasaya sürmek için hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Bir süre önce Nokia’yı satın alan HMD Global sahip olduğun Nokia markasını tekrar eski günlerine kavuşturmak için Foxconn ile birlikte çalışmakta ve yakın işbirliği içerisinde bulunmakta. Bu yüzden bu durum elde edilen bilgilerin doğru olma olasılığının oldukça yüksek olduğunu gösteriyor.

5 Kamera Lensli Telefon Bir İlk

Hatırlanacağı gibi yaklaşık 6 yıl önce Nokia 41 megapiksel kamerası bulunan ve bu özelliği ile dünyada bir ilk olan Nokia 808 PureView modelini tanıtarak piyasaya sürmüştü. Foxconn üzerinden elde edilen bilgiler ışığında Nokia’nın tekrar bu tarz bir ilki gerçekleştirmek istediğini konuşuluyor.

Hmd Global, 8 objektife sahip olan Nokia Ozo kameraya yapısal olarak benzeyen 5 kamera lensi olan yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışmakta. Hmd Global tarafından iddia edildiği gibi bu cihaz piyasaya sürülür ise bu konuda alanında bir ilk olma özelliği taşıyacak olmasının yanı sıra hiçbir telefon kamerasının şu ana kadar başaramadığı çözünürlüğe ve çekim açılarına sahip olacak. Her ne kadar oval ve çıkıntılı kamera yapısı dezavantaj gibi gözükse de Nokia 5 kamera lensli cep telefonu bu özelliği ile özellikle cep telefonu ile fotoğraf çekme meraklıları tarafından ilgi göreceğe benziyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu