Dekorasyon

Dar Odalar Nasıl Geniş Gösterilir

Küçük çaplı odalara sahip olan kişiler bu odaları daha işlevsel kullanmak adına dar odalar nasıl geniş gösterilir çözümlerinden yararlanmayı isterler. Alanın dar olması istenilen dekorasyon çalışmalarının rahatlıkla yapılamamasına neden oluyor.

Küçük odalarda istenildiği gibi iç dizayn çalışması yapmaktan ziyade daha çok oda da nasıl zeminden kazanılır düşüncesi ile hareket etmek gerekir. Bazı fikirler ile dar odaların olduğundan daha da geniş gösterilmesi mümkündür. Hem modern hem de işlevsel bu çalışmalar zeminden kazanılması açısından önem arz eder.

Dar Odalar Nasıl Geniş Gösterilir

Dar Oda Tasarımları

Bu tür odalarda en önemli iç dizayn çalışması odayı çift işlevli olarak kullanmaktan geçer.  Dar oda tasarımlarında ki püf nokta odanın küçüklüğünden çok değişik objelerle dikkatlerin o objeye çekilmesini sağlamaktır. Örneğin: Dar odalara tv ünitesi konulması odada dikkatlerin televizyona yoğunlaşmasını sağlayarak odanın daha geniş gösterilmesi de beraberinde gelir. Eğer bütçe yeterli ise şömine üzeri bir gömme dolap ile televizyon da bu dolabın içerisine yerleştirildiğinde odanın geniş gösterilmesi son derece mümkün olacaktır. Puf koltuklar ve sehpalarda küçük odalarda kullanılabilen tasarım objelerindendir.

Küçük Oda Nasıl Dizayn Edilir?

Sizde dar odalara sahip iseniz ve bu odaları daha kullanışlı hale getirmek istiyorsanız küçük oda nasıl dizayn edilir önerilerinden yararlanarak küçük odalarınızı daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Daha önce de bahsedildiği üzere dar odaların çift işlevli olarak kullanılması gerekir. Odayı bölümlere ayırmak için halı ve kilimler kullanılabilir.

Enine çizgili halılar odanın büyük gösterilmesinde bir başka alternatif olmaktadır. Halı ile uyumlu koltuk takımları ile kombinasyon sağlanmalıdır. Duvar renkleri konusunda genellikle açık renkler küçük odalarda kullanılır. Ancak koyu renkli duvarlar odanın daha büyük gösterilmesini sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu