Yaşam

Kalça Eritme İçin Yapılması Gereken Hareketler Nelerdir?

Kalça Eritme İçin Yapılması Gereken Hareketler Nelerdir? Baharın yaklaşmasıyla birlikte birçok kişiyi kilo verme telaşı sardı. Kilo sorunu olmayanlarda dahi sarkmalar nedeniyle kilolu gibi görünen vücut itici bir etki yaratabiliyor. Bu durumun önüne geçmek istediğinizde ise kalçanızı yaza hazırlayın ve harekete geçin. Çünkü vücudunuzun sıkılaşması ve diri görünmesi için birçok egzersiz yaparak vücudunuzu çalıştırabilirsiniz.

Kalça Eritme İçin Yapılması Gereken Hareketler Nelerdir? Hemen herkesin ortak sorunu kalçalardır. Peki kalça eritmek için hangi egzersiz hareketleri yapılmalı? İşte bizde bu yazımızda konuyla ilgili merak edilenleri ele aldık.

Sadece 30 Tekrar Yeterli

Günde 30 tekrarın yeterli olacağı hareketlerle kalçanızın kısa sürede toparlanması mümkün olacak. Bunun için supine leg lifts hareketini yaparak 30 tekrar ile yapabilirsiniz. Egzersizleri arttırarak devam ederseniz etkileri konusunda en iyi sonuçları alabilirsiniz. Özellikle zorlananlar için 8 tekrarla başlayarak her gün iki üç arttırarak devam etmek oldukça iyi bir başlangıç olacaktır. İşte vücudunuzu şekle sokacak olan egzersizler ve uygulanış sıklıkları.

Plank

Hareket etmemenize rağmen kalça, bacak, kol ve karın kaslarınızı mükemmel bir biçimde çalıştıran plank hareketi oldukça etkili bir egzersizdir. 20 saniye ile başlayarak her gün saniyeyi arttırarak duruşunuzu bozmadan kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Plank egzersizi birçok kişiyi zorlayan egzersizler arasındadır. Ama etkinliği oldukça iyidir.

Şınav

Doğru hareketlerle gerçekleştireceğiniz şınav hareketi de vücudun çalışması için oldukça önemlidir. Bu yüzden kedi pozisyonunda bulunan vücudunuzun bacaklarını arka kısımda hareket ettirerek çalışabilirsiniz. Kalçanızın sıkılaşmasını ve şekillenmesini sağlayacak olan bu hareket sayesinde kısa sürede vücu dunuzu şekle sokacaksınız. 15 ile başlayarak her bacak için tekrarlayın. Gittikçe arttırarak devam edin.

Squats

Belki de kalça şekillendirmek ve bacakları sıkılaştırmak için en ideal olan ürün squats hareketidir. Bu hareketi yaparak vücudunuzu çok iyi şekilde şekillendirebilirsiniz. 15 ile başlayarak gittikçe arttıracağınız bu hareketi en iyi biçimde şekillenmek için kullanabilirsiniz. Hareketleri 2-3 dakikalık periyotlar halinde yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu