Teknoloji

Google Pixel 7 Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Google Pixel 7 Hakkında Merak Edilen Her Şey! Sonbahara kadar piyasa sürülmesi beklenen Google’ın yeni büyük amiral gemisi telefonu GOOGLE PİXEL 7 hakkında birçok özellik internete sızmaya başladı.

Google Pixel 7 Hakkında Merak Edilen Her Şey! GOOGLE PİXEL 7 daha önceki tasarımları kullanan kullanıcıların farklı beklentileri vardı. Öncelikle bu beklentiler neler ve GOOGLE PİXEL 7 hakkında sızan bilgiler bu beklentileri ne kadar karşılıyor ona bakalım. Kullanıcıların bu yeni nesil amiral gemisi telefon için bekledikleri özellikler şöyle;

Daha İyi ve Daha Parlak Ekran

GOOGLE PİXEL 6 ve PİXEL 6 PRO modellerinde karşılaşılan en büyük sorunlardan biri düşük ekran parlaklığı. En yüksek parlaklık ayarında bile loş görünen telefon ekranı kullanıcılar tarafından şikayetlere sebep oluyor. Bir başka ekran problemi ise GOOGLE PİXEL 6 için 90 HZ, PİXEL 6 PRO için ise 120 HZ olan ekran hızı problemi. Bu konuda sınıfındaki daha ucuz modellerin bile çok daha altında kalan GOOGLE, PİXEL 7 için bu konuda bir iyileştirme yapmalı.

Daha Hızlı Şarj

GOOGLE yıllarca kullandığı 18W gücündeki şarj cihazını PİXEL 6’da 30W gücüne çıkarmıştı. Fakat yapılan testler sonucunda 30W gücündeki cihazın bile telefonu, yarım saatte yalnızda %29 seviyesine kadar doldurabildiği gözlemlendi. GOOGLE bu yeni model telefon için şarj konusunda çok daha iyisini yapmalı.

Daha İyi Bir Kamera

PİXEL 6 modelini yalnızca 2 kamera ile piyasa süren GOOGLE büyük tartışma yaratmıştı. PİXEL 7 modeli için ise Premium sınıfındaki birçok telefon modeli gibi çok kameralı bir model bekleniyor.

Daha İyi Bir Parmak İzi Okuyucusu

PİXEL 6 VE PİXEL 6 PRO modellerinde karşılaşılan bir başka sorun ise parmak izi okuma sensörlerinin diğer modellere göre kullanışsız oluşuydu. Parmak izi okuyucularındaki kıvrımların çözülmesi ve ultrasonik parmak okuyucu sistemin yeni modele eklenmesi bu yeni model için son derece cezbedici olacaktır.

Google Pixel 7 Hakkında Söylentiler

GOOGLE PİXEL 7 ile ilgili ortaya atılan ilk söylenti, yeni bir tensor yonga seti üzerinde çalışıldığı. PİXEL 6 ve PİXEL 6 PRO modellerde bulunan 1. Nesil tensor yonga setinin bir devamı olarak düşünülen bu 2.nesil tensor yonga seti ile GOOGLE PİXEL 7 daha güçlü hala getirilecek. Bir başka söylenti ise yeni model bu telefon için ekran altı bir selfie kamerası düşünüldüğü. Şu an bazı başka marka telefonlarda bulunan bu özelliği Google bir ayna sistemi teknolojisi ile geliştirerek hayata geçirmeyi planlıyor. PİXEL 7’nin görünüşü ile ilgili söylentiler ise PİXEL 6 modeli ile aynı boyutlarda hatta daha küçük olabileceği yönünde. Diğer modellerdeki dışa doğru kıvrımlı ekranın yerini ise düz bir ekran alabilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu