Genel

Islak Mendille Yapılabilecek 10 Farklı Şey

Islak mendilin temel iki görevi var; birincisi temizlik, diğer ise hoş koku. Bu iki özellik, aslında ıslak mendil faydası hakkında biraz daha geniş bir alana sahip, bunların neler olduğuna birlikte bakalım.

Islak Mendille Yapılabilecek 10 Farklı Şey
Islak Mendille Yapılabilecek 10 Farklı Şey

 

Islak Mendil Her Alanda Yardımcınız

Islak mendili arabanızda koltukların altına yerleştirerek, sigara kokusundan kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, kuruduğu zaman yenisi ile değiştirmek. Aracınızda sigara kokusundan eser kalmadığına şahit olacaksınız.

Bazen evinizde çekmeceyi açtığınızda gelen kokudan rahatsız olabilirsiniz. Çekmeceye düzenle katlanmış bir ıslak mendil bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Dilerseniz mendili çekmecenin iç kısmının en arka bölümüne de yapıştırabilirsiniz.

Kedi veya köpek besliyor olabilirsiniz, halılara ya da mobilyalara yapılan tüylerinden ise ıslak mendille kolayca kurtulabilirsiniz. Tüy toplamada ıslak mendilden daha iyisi bulunmadığını bilmelisiniz.

Televizyon ya da bilgisayarlar aşırı derecede toz toplayan cihazlar, ıslak mendil faydası burada da kendini gösterecektir. Üstelik daha pratik olarak işinizi görmenize yarayacaktır.

Islak Mendille Yapılabilecek 10 Farklı Şey
Islak Mendille Yapılabilecek 10 Farklı Şey

Tava veya tencerelerinizde yanık yemek izi kalmışsa, ılık bir su içine atacağınız üç ya da dört ıslak mendil ertesi günü size temiz bir tencere ya da tava bırakacaktır.

Kullanmadığınız ayakkabı veya çantalarınıza bir gece önceden yerleştireceğiniz ıslak mendil kötü kokunun yok olmasına yardımcı olacaktır.

Krom yüzeyleri olan ekmek kızartma makinesi gibi cihazlar temizlikten sonra üzerinde leke oluşturabilir. Islak mendil sayesinde bu lekelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Son olarak duşakabin ve duş perdelerinde ıslak sabun lekelerinin çıkarılmasında ıslak mendil son derece fayda sağlamaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu