Yaşam

İlişkileri Çıkmaza Sokan Nedenler Nelerdir?

İlişkileri Çıkmaza Sokan Nedenler Nelerdir? İlişkiler bir süre sonra çıkmaza mı girer? Peki, ilişkileri çıkmaza sokan nedir? Farklı bakış açısı ile yorumluyoruz.

İlişkilere çıkmaza sokan nedenler nedir? sorusunun yanıtına ilk olarak, ilişkinin sürecine bakarak karar veriyoruz. Öncelikle ilişkinin çıkmaza girmesinde, mevcut olan durum ve koşullar söz konusu olabilir. Bunun dışında direkt olarak ilişkinin çıkmaza girmesi, karşılıklı bir süreç de olacaktır. İki tarafın da olumsuz tutumları bir anda ilişkinizin boyutunu değiştirebilir.

Hep Aynı Aşamada Olması

İlk olarak ilişkinin çıkmazda olmasının en önemli sebebi, sürekli olarak aynı level yaşanmasıdır. Yani nasıl? İlk olarak bakıldığında, direkt olarak hep aynı aşama olarak görülen örneğin flört aşaması uzun süre devam ettiğinde, iki taraftan birinin sıkılmasına neden olabilir. Bu durum direkt olarak bu aşamanın tekrarının yaşanmaması açısından, yeniden bu şekilde bir sorun olmama açısından önemlidir. Size sunulacak olan öneri ise dönem dönem ilişkinin aşamalarının değişmesi. Daha heyecanlı ve hareketli bir hal alması sağlanıyor olacaktır.

Mesafenin Olması

Mesafeli ilişki de heyecanın bitmesine ve artık bir çıkmaza girmeye neden olabilir. İlişkiyi olumsuz etkileyen durumlar arasında gösterilen bu durum, direkt olarak mesafe kaynaklı olacaktır. Her şeyden önce birbirinizi tanıma konusunda sınırlı olacaksınız. Aynı zamanda istediğiniz zaman yan yana gelemiyor olmak, tam anlamıyla bir olumsuzluktur. Birbirinize destek olamıyor düşünceniz, kısa süre içinde kendinizi o zaman neden devam ediyorum sorunsalına iter. Bu durumda direkt olarak mesafenin olması ilişkinin bu bağlamda da olumsuzluğa sürüklenmesi demektir.

Karşılıklı Ortak İsteklerin Hayallerin Olmaması

Ortak hayaller son derece önemli. Ortak hayal kurmak, ortak hedeflerin olması, ilişkinin tutunması ve ilerlemesi açısından önemlidir. Bunun için mutlaka ortak ideallerin olması, hayal ve isteklerin olması önemsenir. İlişkiyi bir çıkmaza sokmamak açısından, mutlaka ortak hareket ederek kendinizi daha iyi hissedeceğiniz aşamaları yaşamalısınız. İlişki neden çıkmaza girer sorusunun yanıtları arasında, mutlaka ortak ideal ve hedef olmadığında yanıtını alırsınız. Birlikte hareket edebilecek olmak bu hususta son derece önemlidir.

İlişkinin ilerlemesi açısından verilen kriterler önemli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu