Sağlık

Gece Uykusunu Bozan Öksürüğe Dikkat!

Gece Uykusunu Bozan Öksürüğe Dikkat! Gece uykusunu bozan öksürük bir müddet sonra uykunun da kaçmasına neden olur. Bu da sabahları daha erken kalkınmasını engeller.

Gece uykusunu bozan öksürük ile kişi kendini huzursuz hisseder. Eğer bu öksürük halleri bir müddet daha devam ederse bunun sonucunda uyku düzeni de bozulur. Sabah o kişi belirli bir saat diliminde kalkıyorsa artık kalkamaz. Bu tür etkiler ise hep öksürükten ötürü ortaya çıkmaktadır. Bu tür durumlardan kurtulmak için öksürüğün azaltılması gerekir. İlk etapta akıllara öksürük şurubu gelir. Öksürük şurubu evde yoksa eğer alternatif olarak daha birçok yöntem sıralanabilir.

Ilık Zeytinyağı İçmek

Zeytinyağı içmek doğrudan boğaza iyi gelen bir etkiye sahiptir. Bu alanda boğazı yumuşatırken çok şiddetli olan öksürüğün de önüne geçmiş olur. Özellikle öksürükten kaynaklı olarak ağrıları da keser. Gece öksürüğüne karşı yapılması gerekenler arasında özellikle ılık zeytinyağı ön sırada yer alır. Zeytinyağı genel olarak bir şifa kaynağıdır. Ancak bunun dışında çok da etkili olan bir gıdadır. Bu etkisinden ötürü de sade olmak yerine içine limon sıkılarak da tüketimi mümkündür. Yani tüketim aşamasında sizlere birçok alternatif sunulur. Sizler de bu alternatifleri göz önünde tutup buna uygun olacak şekilde zeytinyağı tüketebilirsiniz. Gece yatmadan önce bir yemek kaşığı kadar içmeniz yeterli olacaktır.

Gargara Yapmak

Gargara yapmak da boğaza iyi gelen şeyler arasında yer alır. Bu gargara tuzlu bir su ile yapılabilir. Gargara hem boğaza hem de ağza iyi gelen bir yapıya sahiptir. Gece öksürüğüne karşı iyi gelen içerikler arasında özellikle gargara da büyük bir etkiye sahiptir. Gargara eğer günlük düzenli olarak uygulanırsa bu durumda kısa süre içinde öksürük gibi sorunlar da ortadan kaybolmuş olacaktır. Ancak bunun için gece yatmadan önce gargaranın uygulanması gerekir. Gece yatmadan önce uygulanırsa eğer daha rahat bir uyku çekme imkanı da sizi bekler. Kısa süre içinde de gargara ile birlikte tüm öksürükten kurtulmuş olacaksınız. Gece öksürüğünden korunak için tüm bu sayılanlar etkili olacak şekilde uygulanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu