Sağlık

Erkeklerin Mutluluğunu Büyüten Estetik Operasyon Rehberi

Erkeklerin mutluluğunu büyüten estetik operasyon rehberi hem Türkiye’de hem de yurt dışında bu operasyonların çoğunda yer aldım ve yürüttüm. Şimdiye kadar hiçbir hastamızda böyle bir sorun görmedik.

Erkeklerin Mutluluğunu Büyüten Estetik Operasyon Rehberi bu operasyonlarda cerrahi lup kullanıyorum. Ve bağların ayrılmasından çok sorumlu olan lazer kullanıyorum. Bu sayede ereksiyonu sağlayan yapılar, sinirler ve damarlar (nörovasküler demet) kolaylıkla korunabilir. Peniste de his kaybı olmaz.

Penis Büyütme Ve Kalınlaşma İşlemlerine İlişkin Riskler Ve Komplikasyonlar:

– Erektil yapıların, sinirlerin ve damarların yaralanması – Dikleşmiş

penisin yükselme açısında azalma

– Penis kararsızlığı

– Kötü iyileşme (vy

plasty , z plasty) – Çözülemeyen (emilmeyen) hematom

Aşırı yağ kaybı (Normalde yağların %30-40’ı) penis kalınlaşması için yapılan enjeksiyon 6 ayda vücut tarafından emilir. Bu kayıp bazen daha fazla olabilir.)

– Yağ migrasyonu ve nodül oluşumu

– Deformiteler (penis asimetrisi ve eğriliği)

Aslında tüm istenmeyen komplikasyonlar ve sonuçlar yetersiz cerrahi teknikler ve deneyimden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle bu tip operasyonlar bu bölge ve anatomi konusunda uzman ve deneyimli cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Scrotoplasty (Skrotum Kaldırma Ve Küçültme İşlemleri)

Skrotumda gevşeme, büyüme ve genişleme görmek mümkün olabilir (varikosel, hidrosel, kasık ve skrotal fıtık öyküsü olan hastalarda sık görülür). Skrotumdaki bu büyüme, dona bağlı kızarıklık, ağrı, genital bölgede aşırı terleme, ciltte sürtünme ve cinsel aktivite sırasında ağrı gibi sorunlara neden olabilir.

Erken Boşalma İçin Kullanılan Cerrahi İşlemler

– Enjeksiyon Tedavisi (Penil Glans İçin Geçici Dolgu Uygulaması)

Genellikle erken boşalma olan hastalarda penisin aşırı duyarlılığını azaltmak için bu işlemi uyguluyorum. Penis başının daha kalın ve yuvarlak görünmesi için de uygulanabilir. Özellikle penis başının aşırı duyarlılığı erken boşalmaya neden olabilir. Oldukça kolay olan bu işlemde penis başına bir dolgu (hyaluronik asit) enjekte edilerek penis başının boyutunda büyüme sağlanır. Sonuç olarak, penisin aşırı duyarlılığı azalır. Dolgunun etkisi 6 ay ile 1 yıl arasında devam eder.

– Diğer Cerrahi İşlemler

Genital bölge ve cinsel yaşamda en hassas bölgeler penis başı, penis başının hemen altındaki frenilum ve penisin altı ile skrotum arasında penoskrotal denilen bölgedir. Bu alanlar bazı erkek bireylerde daha hassas olabilir. Bu tür hassasiyet nedeniyle erken boşalma sorunu yaşayan erkek bireyler cinsel terapinin yanı sıra freniloplasti, norotomi, skrotoplasti, yvplasti gibi çeşitli cerrahi işlemler yaptırabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu