Sağlık

İlaç Kullanmadan Baş Ağrısından Kurtulma Yolları

İlaç Kullanmadan Baş Ağrısından Kurtulma Yolları

Gün içerisinde yoğun çalışma temposundan veya sinir stres yaşadığınızdan dolayı baş ağrısı çekiyor olabilirsiniz. Her ne nedenle olursa olsun bu durum yaşam standartlarınızı düşüren ve sizi rahatsız eden bir durumdur. Baş ağrısından ilaç kullanmadan kurtulmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz:

Bol Su Tüketin

Vücuttaki sıvı miktarı azaldıkça başınızın ağrıma seviyesi de aynı doğrultuda yükselecektir. Bu yüzden başınız ağrımaya başladığında büyük bir bardak su için. Bunun faydasını mutlaka göreceksiniz. Ayrıca içtiğinizin suyun normal sıcaklıkta olmasına dikkat etmelisiniz. Soğuk su içerseniz baş ağrınızı tetikleyebilir yani daha da artmasına yol açabilirsiniz.

Dinlenin

Sinir, öfke, gerginlik ve stres gibi duygular da başınızın ağrımasına sebep olabilir. Bu gibi durumlarda ne düşünüyorsanız bir kenara bırakıp karanlık bir odaya geçin ve uzanın. Olumsuz düşünceleri bir kenara bırakın. Bir müddet dinlendikten sonra baş ağrınızın geçtiğini göreceksiniz.

Duş Alın

Sıcak bir duş baş ağrınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında eğer duş alacak vaktiniz yoksa alnınıza soğuk bir havlu ya da buz torbası koyarak 10-15 dakika kadar dinlenin. Baş ağrınızdan kısa zamanda kurtulacaksınız.

Nane – Limon

Limon’un baş ağrısını yatıştırıcı özelliği vardır ve baş ağrınızın yatışmasına yardımcı olur. Nane limon içerek ağrınızın hafiflemesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca nanede de yatıştırıcı özellik mevcuttur. Çayınıza limon veya nane katarak içerseniz baş ağrınızın bir süre sonra tamamen geçtiğini görebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu