Sağlık

Diyet İçin Tatlı Tarifleri

Kadınları kilo verme konusunda en çok zorlayan durumların başında tatlı isteği gelir. Bu basit tatlı tarifleri ile diyette de ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Diyet Tatlıları

Kadınlar için diyet ve tatlı kavramları birbirinden oldukça uzaktır. Kadınların tatlı ihtiyaçları erkeklere oranla çok daha fazladır. Bu nedenle de kadınlar diyet yaparken oldukça zor durum içerisine girerler. Diyet listelerinde uzak durulması gereken temel besinlerin başında tatlı gelir. Tatlı nedeni ile pek çok kadın diyet listesini bile bozmak zorunda kalmıştır.

Diyet yapanların bu tatlı ihtiyaçlarını karşılamak için bir takım tarifler sunarız. Bu tarifler ile oldukça hafif ve sağlıklı tatlılar elde edebilirsiniz. Elde edilen bu tatlı tarifleri sayesinde de hem diyetinizi korumuş olursunuz. Hem de istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Bitter Kaplı Çilek Tarifi

Bitter çikolata diğer çikolata çeşitlerine göre çok daha fazla tercih edilir. Bu nedenle de çikolatayı çok seven kadınların diyet listelerine kimi zaman bitter eklenir. Biz de size bunu tatlı haline getirerek küçük çağlı tatlı krizlerinizi önlemeye çalışıyoruz. Diyet için tatlı tarifler içerisinde yer alan bu tarif için öncelikle çikolataları eritin. Bunun için bir kabın içerisine sıcak su koyun. Daha sonra üzerine yerleştirdiğiniz daha küçük tencereye çikolataları ekleyin. Suyun sıcaklığı ile çikolata da eriyecektir. Eriyen çikolataları çileğe batırarak donmalarına bekleyin. Buzdolabında bekledikten sonra tüketebilirsiniz.

Ballı Yoğurt Tarifi

Diyet yapıyor ancak tatlı krizinize bir türlü söz geçiremiyorsanız; ballı yoğurt son derece etkili bir şekilde sizin diyet listesine uygun bir tatlı olacaktır. Tatlı tarifleri içerisinde diyet için en uygun olanlar içerisinde yerini alır. Light yoğurt kullanmanız bu aşamada diyet için daha uygun olacaktır. Yoğurdun içerisine bir miktar bal karıştırarak oldukça lezzetli bir tat elde edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu