Burçlar

Başak Kadını ve Erkeğinin Genel Özellikleri

Başak Kadını ve Erkeğinin Genel Özellikleri Nelerdir? Temizlik denince akla ilk gelen burç, Başak burcudur. Domistike yaşam tarzı onların olmazsa olmazlarıdır. Sadece çevre titizliğinden bahsetmiyoruz. Aynı zamanda titizlikle de eleştiri yaparlar.

Başak Kadını ve Erkeğinin Genel Özellikleri Nelerdir? Doruk noktasına da ulaşsalar acaba daha yukarıda ne var, oraya da çıkmalıyım diyerek hedeflerini hep yüksek tutarlar. Zor kelimesinin karşılığı Başak burcudur. Zor olan ne varsa hedefine koymuş demektir. Her şeyin mükemmel olması konusunda inanılmaz bir takıntı içerisindedirler. Bulunduğu durumdan asla memnun olmazlar ve hep daha ne olabilir, diye vesveseli bir hâl içinde olurlar. Çalışkan ve daima uzun plânlar yapan Başaklar, emek harcadığı her şeyin karşılığını alacağını düşünür. Özgürlüğüne düşkün olduğu için aşk konusunda çekimser bir tavır alabilirler. Eğer sevdiyse de tüm imkânlarını sevdiği kişinin önüne serecek kadar da cömerttirler. Burçlara dair her şey konuşulurken Başak burcunu titizlikle anlatmaya özen gösteriyoruz. Zira sinirlenmiş bir Başak burcu en son görmek isteyeceğimiz şey.

Başak Kadını

Düzen, nizam Başak burcu kadının en belirgin özelliğidir. Her konu bir plân dahilinde olmak zorundadır. Plânların dışına çıkıldığında ya da plânlar tutmadığında var gücüyle saldırıya geçebilir. Evin çekip çevrilmesi konusu, onun ihtisas alanıdır. Her ne kadar duygularını pek dışa vurmasalar da çevreleri kalabalıktır. Dostluğa önem verirler. Eleştirel bakış açısına sahip olan Başak kadınını, memnun etmek oldukça güçtür. Elleri hızlı, yaratıcı ve pratiktirler. Bir Başak burcu kadınına karşı sabırlı olmanız gerekir. Her şeyi ben bilirim edasıyla hareket ettikleri için sınırları bazen zorlayabilmektedirler.

Başak Erkeği

Olaylar ayrıntılarda saklıdır mottosu olan Başak burcu erkeği, gereğinden fazla detaycıdır. İstediği kadar parası olsun onlar yine de daha fazla para kazanmak isterler. Servete olan düşkünlüğü ile bilinirler. Bu bakımdan hayatına girecek olan bir kadının serveti, onun için büyük önem arz etmektedir. Ancak birine karşı duygularını açma konusunda çekingendirler. Albenili sözleri beceremezler. Olduğu gibi dümdüz anlatırlar söylemek istediklerini. Aksiyonlu, macera dolu bir ilişki onlara göre değildir. Huzurlu ve standart bir hayat yaşamayı tercih ederler. Özgüven konusunda sıkıntı yaşarlar. Kendilerini tam olarak ifade edemeyebilirler. Bu durum bazen bir asabiyete neden olabilir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu