Güzellik

Siyah Nokta Maskesi Evde Nasıl Hazırlanır?

Siyah Nokta Maskesi Evde Nasıl Hazırlanır? Yüzünüzde özellikle gözeneklerin açılması ve buraya hava kirliliği gibi etmenlerden dolayı kirin dolması sonucunda siyah noktalar oluşur.

Siyah Nokta Maskesi Evde Nasıl Hazırlanır? Özellikle yüzünüzün burun kısmında yoğunlaşan siyah noktalar kötü bir görünüm verir. Oysa yüzünüzdeki siyah noktalardan evinizde hazırlayabileceğiniz malzemelerle maskeler yapabilirsiniz ve siyah noktalarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Limon, Bal ve Aspirin Maskesi

Limon cildinizi kirden arındırarak temizler. Ayrıca cildin gözeneklerini de sıkılaştırır ve siyah noktalarınızdan kurtulmanızı sağlar. Bal ise içeriği nedeniyle cildinizi besler ve daha sağlıklı yapar. Aspirin ise cildinize daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak cildinizi yeniler. Yani bu maske hem cildinizi siyah noktalardan arındırır hem de cildinizi yenileyerek daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 yemek kaşığı süzme bal

3 adet aspirin

Hazırlanışı

3 adet aspirini un kıvamına gelecek şekilde iyice ezin. İçine süzme balı ve 1 tatlı kaşığı limonu ekleyin. Bunları iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. Yaklaşık 15- 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi

Yumurta akı ve toz şeker ile hazırlayacağınız maske aynı zamanda bir peeling maskesidir ve yüzünüzdeki siyah noktalardan peeling yoluyla kurtulabilirsiniz.

Malzemeler

1 yemek kaşığı toz şeker

1 tane yumurta akı

Hazırlanışı

1 yemek kaşığı ve 1 tane yumurta akını iyice mikserle çırpın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve yüzünüzde 15 dakika kadar bekleterek ardından yüzünüzden peeling yaparak çıkarın. Toz şeker tanecikleri sayesinde ayrıca ölü derinin de atılması kolay olacaktır. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Karbonat ve Limon Suyu Maskesi

Limon suyu ve karbonat cildinizi yağdan arındırarak gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bu nedenle siyah noktalarınızdan kurtulmanızı da sağlar.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı limon suyu

Karbonat

Hazırlanışı

Karbonatın içine limon suyunu koyun ve iyice karıştırıp macun kıvamında bir karışım elde edin. Bu karışımı yıkanmış cildinize sürün ve yaklaşık 10 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Ardından ılık suyla yıkayın. Haftada iki defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu