Sağlık

Zeytin Ağacının Her gün Bir Sırrı Çözülüyor

Türk bilim insanları tarafından zeytin ağacının her gün bir sırrı çözülüyor. Zeytin ağacı hücre yenileyici etken maddeler içeriyor. Bu yönüyle de tam bir şifa kaynağı olarak karşımıza çıkıyor. Hücre yenileyici etken madde ilaç ham maddesi olarak ilaç sanayinde kullanılıyor. Zeytin ağacı üzerinde ki çalışmalar 3 bin yıldır devam ediyor.

Hala çalışmalarına devam edilen bu şifalı bitki bilim insanları şaşırtmaya devam ediyor. Hücre yenileyici madde zeytin yapraklarından elde ediliyor ve İsviçre gibi dünya devi ilaç firmalarına ülkemizden ihraç ediliyor. Aynı zamanda ayrıştırılan zeytin çekirdeği embriyosu yine ilaç ham maddesi olarak yüksek fiyattan satılıyor.

Zeytin Ağacının Her gün Bir Sırrı Çözülüyor

Zeytin Ağacı Faydaları

Zeytin yaprağı ve meyvesi çok sayıda hastalıkla başa çıkma konusunda önemli bir besin maddesi olarak karşımıza çıkıyor. Zeytin ağacı faydaları saymakla bitmiyor. Ağacın yaprakları kötü kolestrolü düşürme etkisi gösteriyor. Kan şekerini düşürüyor. Soğuk algınlığına iyi geliyor. Antibiyotik etki gösteriyor.

Antibakteriyel özellik sunuyor. Bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesine yardımcıdır. Kan basıncının düşürülmesinde de etken özellik gösteriyor. Zeytinin meyvesini tüketmek ise yine çok sayıda hastalık üzerinde etkilidir. Kalp sağlığı, dolaşım sistemi, kilo verme, kanserin önlenmesi, cilt sağlığı, alerjik durumlar, sindirim sistemi dolaylarında olumlu etkiye sahiptir.

Zeytin Çekirdeği Yutmak

Halk arasında zeytin çekirdeğinin yutulması faydalı olarak görülen ve yapılan yanlışlardan biridir. Zeytin çekirdeği yutmak hal arasında bilinenin aksine sağlık açısından fayda değil zarar gösteriyor. Zeytin çekirdeği embriyosunda bulunan tüm faydalar zeytin çekirdeğinin fermente olması ile yok olur.

Zeytin çekirdeğinin yutulması vücuda hiçbir fayda sağlamaz. Fayda sağlamsı düşünülürken vücudu yorduğu gözlenir. Yutulan zeytin çekirdekleri sofralık zeytin çekirdekleridir ve vücuda faydası bulunmaz. Fermente olan bu çekirdeklerin yutulmaması gerekir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu