Diyet

Yürüyüş Yaparak Kilo Vermenize Yardımcı Olacak İpuçları

Yürüyüş Yaparak Kilo Vermenize Yardımcı Olacak İpuçları nelerdir? Yürüyüşle kilo vermek zayıflamak isteyen pek çok kişinin aklına gelen ilk yöntemlerden biridir ve son derece etkilidir.

Yürüyüş Yaparak Kilo Vermenize Yardımcı Olacak İpuçları nelerdir? Bilindiği üzere hareketli bir yaşam tarzı kilo verme sürecini hızlandırır ve yürüyüşle zayıflama daha fit bir vücuda sahip olmayı daha kolay hale getirir. Bunun için doğru teknikleri uygulamak ve birkaç önemli püf noktaya dikkat etmek fayda sağlayacaktır.

İstenilen etkinin alınabilmesi için haftada en az beş gün yürünmelidir. Eğer yürüme şiddeti artarsa bu süre biraz daha azaltılabilir. Günlük yürüme süresinin en az 40 dakika olması fayda sağlayacaktır. Eğer birden bu süreye çıkmak zor geliyorsa vücudu alıştırmak adına yirmi dakikalık setler halinde başlanabilir. Zaman içerisinde kademeli olarak artış sağlanabilir.

Yürüyüş Yaparak Zayıflamak İçin İpuçları

Yürüyüş yaparak zayıflamak için süreye ve tempoya önem verilmelidir. Günlük hayat ne kadar hareketli olursa olsun tempolu ve düzenli yürüyüşün etkisi her zaman farklıdır. Bu nedenle yürüyüş için ayrı vakit ayrılmalıdır. Örneğin 60 kg olan birinin haftada beş gün 6 km yürümesi kilo kaybını daha hızlı ve sağlıklı hale getirecektir.

Yürüyüş yaparken zemine dikkat edilmeli ve ayakkabı seçimi doğru olmalıdır. Eğer yürüyüş için koşu bandı tercih edilecekse tartan pist seçilmelidir. Toprak gibi havalı zeminlerde yürüyüş yapmak ayak ve vücut sağlığı açısından daha faydalı olacaktır. Bu sayede yürürken sorun yaşama ihtimali en aza inecektir.

Yürüyerek Kilo Vermek Sağlıklı Mı?

Spor ve egzersiz yapmak sağlıklı olup buna yürüyüş de dahildir. Bunun için önceden rota oluşturulmalı, yürüyüşü daha eğlenceli hale getirmek adına müzik listesi hazırlanmalıdır. Eğer mümkünse yürüyüşe sevilen bir kişi ile birlikte çıkılmalıdır. Bu sayede motivasyon daha yüksek olacaktır.

Yürüyüş sırasında doğru teknikleri uygulamak yapılan hareketleri daha etkili hale getirecektir. Özellikle yürürken vücudu sıkmanın kilo verme üzerinde olumlu etkileri olduğu söylenir. Yürürken boyun ve omuzlar rahat bırakılmalıdır. Aynı zamanda yürüyerek kilo vermek için doğru nefes alıp verilmeli, kol dirsekleri 90 derecelik açı ile durmalıdır. Her iki kol da doğal bir duruş pozisyonunda olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu