Hamilelik

Şişmanlık Arttıkça Gebelik Oranı Düşüyor!

Şişmanlık arttıkça gebelik oranı düşüyor mu? Yapılan araştırmalara göre şişman kadınlarda tüp bebek tedavisi esnasında normalinden daha az embriyo oluştuğu ve döllenme olduğunu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Şişmanlık arttıkça gebelik oranı düşüyor mu? gibi benzeri sorular hamile kalmak isteyen ve aşırı kilolu olan kadınların merak ettiği bir konudur. Öncelikle belirtmek isteriz ki yapılan araştırmalara göre şişman kadınların tüp bebek tedavisinde daha az embriyo oluştuğu ve dölleneme olduğu için gebe kalma oranı oldukça az olduğu bilimsel bir şekilde kanıtlanmıştır. Kadın Hastalıkları Prof. Dr. Bülent Tıraş tarafından yapılan açıklamaya göre “ABD’de yapılan bilimsel araştırmalara göre şişman olmanın tüp bebek tedavisine zararlı olduğu ortaya konuldu.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Modern yaşam koşulları göz önüne alındığında kişinin sağlıksız beslenmesi sonucu aşırı kilo alması sakıncalıdır. Özellikle gebe kalmayı planlayan kişinin beslenmesine son derece önem vermesi gerekmektedir.

Geçmiş yıllarda kadınlar her işi kendisi yapmaktaydı. Günümüzde ise teknolojik aletler her işi yapıyor. Dolayısı ile insanlar yeteri kadar hareket etmediği için kilo da veremiyor. Özellikle mesleği masa başında olan kadınlar yeteri kadar hareket etmediği için yediği doğrudan kiloya dönüşüyor. Şişmanlık arttıkça gebelik oranı düşüyor mu? Kişinin beslenme şekli hazır gıda ile sınırlı ise gebelik oranı düşük görülür.

Anne Olmak İsteyenler Dikkat!

Anne olmak isteyenler dikkat! Şişmanlık hamile kalmayı engelliyor mu? Eğer hamile kalmayı düşünüyorsanız uzun süre sağlıklı beslenmeniz gerekiyor. Hazır gıdalar yerine daha çok sebze ve doğal besin kaynakları tüketilmelidir. Çağımızın hastalığı ne yazık ki obezitedir. Toplumu her açıdan olumsuz etkileyen bir durumdur. ABD’de yapılan bilimsel bir araştırmaya göre anne adayı olmak isteyen kadınların tüp bebek tedavisi boyunca şişmanlığın olumsuzluklar doğurduğu kanıtlanmıştır. Dolayısı ile şişmanlık hem tüp bebek tedavisini hem de canlı doğum oranını ciddi bir şekilde düşürmektedir.

Rahim içerisinde çevreye verdiği etkiler sebebi ile gebeliğin oluşumu engellemektedir. Bu da hamile kalmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken bir konudur. Bu yüzden şişmanlık gebeliğe etki eder mi? sorusuna yanıt almış oluyorsunuz. Kişinin kilo vermesi ve sabit kilosunu koruması son derece önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu