Teknoloji

Yeni Nesil Bisiklet Kaskı Lumos

Yeni Nesil Bisiklet Kaskı Lumos

Akşamları bisiklet sürmek biraz tehlikelidir. Özellikle Türkiye gibi, iki tekerli sürücülerin, trafikte ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüğü bir yerde, gündüz zaten tehlikeli olan bir eylem, akşam karanlığında insanların yola çıkmamasına sebep oluyor.

Daha yaşanılabilir, temiz, trafikten ve stresten uzak bir hayat için, bisiklet kullanımının yaygınlaşması gerekiyor. Bisiklet kullanımının yaygınlaşması için, devletin ve belediyelerin alabileceği tedbirlerin (bisiklet yolları, toplu taşıma araçlarında bisiklet için yer sağlanması, gibi) yanı sıra kullanıcılarında alması gereken tedbirler vardır.

Kullanıcılara tedbir alma konusunda yardımcı olacak bir çok ürün var. Yeni nesil bisiklet kaskı Lumos bu ürünlerden birisi.Lumos akşamları, ışıkların az olduğu ortamlarda bisiklet sürücülerinin kolay fark edilebilmesini sağlıyor.

Yeni nesil bisiklet kaskı Lumos, üzerinde bulunan LED lambalar ile akşam şehir içi trafiğinde, bisiklet sürücüsünün kolay fark edilmesini sağlıyor. Lumos, diğer kasklardan biraz akıllı diyebiliriz. Üzerinde aynen arabalarda olan, stop ve sinyal lambaları var. Ayrıca Lumos üzerindeki ivme ölçer sayesinde, frene bastığınızda yavaşladığınızı anlıyor ve aynen arabalarda olan stop lambası gibi bir lambayı yakıyor. Sinyal lambaları ise, gidon üzerine yerleştirilen butonlar sayesinde yakılıyor. Böylece araba kullanıcıları, alışık oldukları bu uyarıları daha kolay anlayabiliyor ve bisiklet kullanıcıları, gece şehir trafiğinde daha güvenli seyahat edebiliyorlar.

Su geçirmeyen bir yapıda olan Lumos, tam dolu bir şarjla 2,5 saat çalışabiliyor. Bu süre biraz kısa gibi görünse de, günlük yarım saat kullanımlarda, bir haftaya kadar dayanabilir. Tabi bu sizin bisiklet kullanma alışkanlıklarınıza bağlı. Ama şarjın dayanma süresinin biraz daha uzatılması konusunda geliştirmeye ihtiyaç var gibi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu