Teknoloji

Xiaomi Mi Notebook Air, Daha Güçlü Bir Modelle Geliyor

Cep telefonu, tablet, televizyon, akıllı saat, harici şarj gibi hemen hemen her teknolojik ürün ile alakalı çalışmaları ve ürünleri bulunan  Xiaomi, notebook piyasasında da kendine yer edinmeyi ve Xiaomi markalı ürünler ile piyasada sağlam bir şekilde tutunmayı kafasına koymuş gözüküyor.

Teknoloji piyasasında oldukça önemli bir firma olan Xiaomi muadilleri tarafından sunulan özelliklere sahip cihazları çok daha ucuza mal ederek çok daha ucuza satması ile biliniyor. Teknoloji pazarını zirvesinde yer alan Apple ve Samsung gibi firmaların bu durumdan etkilendiğini söylemek henüz mümkün olmasa da orta ve giriş segmentinde yer alan firmaların ürünlerinin bu sayede daha ucuza satıldığını söylememiz oldukça mümkün.

Notebook pazarına 2016 yılının Ağustos ayında  Xiaomi Mi Air ile muazzam bir giriş yapan firma Apple iPad Air için oldukça dişli bir rakip olmuştu. O tarihten bu yana sürekli kendini geliştiren ve en son 12.5 inç boyutundaki ekranı ve işlemci değiştirilerek yüzde 12’lik daha iyi bir performans sağlayan Mi Air daha da güçlü bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Yeni Xiaomi Mi Air Üst Düzey Performans İle Geliyor

13.3 inç büyüklüğündeki ekran boyutu, 8. jenerasyon, dört çekirdekli i5 ve i7 işlemciler sahip olacak olan Xiaomi Mi Air, 2Gblık  NVIDIA GeForce MX150-2GB ekran kartı ile daha da güçlenecek. Tüm bunların dışında 10 saat civarı bir kullanım sağlayacak bataryası 1080p kalitesinde görüntü standardı ve 256gb SSD ile üst düzey bir performansı kullanıcılarına sunacak olan Mi Air ilk olarak sadece Çin pazarında 843 dolarlık fiyatı ile satışa çıkacak. Bu modelin bir süre sonra Avrupa pazarına da girmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu