Genel

Tatilde Yaşanan Sorunlar ve Çözümler

Tatilde Yaşanan Sorunlar

Korkular Gerçek Olur mu?

Çok klişe bir sözcüktür neredeyse ağızlarda sakız olmuştur ama anne baba olmadan bazı şeyler asla bilinmez. Anne baba olmak ise dünyanın en zor zanaatlerinden birisidir.

Anne dokuz ay tahmin edilemeyecek zorluklara katlanarak canından can kopararak bir canlının dünyaya gelmesine vesile olur ki bu aslında bir mucizedir.

Sonrasında da iş bitmez. Büyüdükçe yine çok klişe bir söz olarak sorunları artar ama hiçbir aile bundan asla şikayet etmez. O çocuk ailenin canıdır. Onunbaşı ağrısa anne babanın canı çok daha fazla acır.

Nitekim en büyük korkuları da ailelerin çocuklarının başına bir şey gelmesidir. Özellikle tatildönemlerinde bu korku kimi zaman daha çok akla gelir.

  • Sakınılan Göze Çöp Batar mı?

Aile ne kadar önlem alsa da kimi zaman tatillerde boğulma, zehirlenme, kaza gibi durumlar yaşanabilir. Unutulmamalıdır ki her şey insanoğlu içindir.

Ama bu tür durumlarda neler yapılabileceğini bilmek son derece önemlidir zira daha ciddi problemlerin oluşmasının önünü kapatır.

  • Öncelikle anne baba asla soğukkanlılığını yitirmemeli ve panik olmamalıdır.
  • Tatilde yaşanabilecek hastalık, kaza gibi durumlar için mutlaka yanlarında ilk yardım çantasını bulundurmalı ve bu durumda ne yapılacağını bilmelidir.
  • Eğer boğulma vakası yaşanıyorsa ebeveyn kontrolünü kaybetmeden suni teneffüs işlemi gerçekleştirmeli veya bir bilenden yardım istemelidir.
  • Mutlaka acilen ya konaklama yapılan yerin doktoruna ya da en yakın hastaneye hiç vakit kaybetmeden gidilerek doktora başvurulmalıdır.
  • Çocuğun korkmaması için çocuğa yaşadığı sorun en sağlıklı biçimde açıklanmalı ve sürece dair bilgi verilmelidir.
  • 112 Acil ortada ciddi bir durum olduğu düşünülüyorsa hiç vakit kaybetmeden aranmalıdır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu