Genel

Romatizma Ağrıları İçin Öneriler

Günümüzde artık pek çok yaştaki kişide romatizma ağrıları görülmektedir. Bu ağrılar için yaş sınırı git gide düşmekle birlikte buna bağlı olarak görülme sıklığı da artmaktadır. Bundan dolayı ağrılara karşı önlem alınmalı ve tedavi edici önerilere kulak verilmelidir.

Ağrılar ile yüz yüze kalmamak için öncelikle hareketli bir yaşam tarzı benimsenmelidir, Bunun yanı sıra düzenli olarak spor ve egzersiz yapılarak vücudun sürekli aktif kalması sağlanmalıdır. Bu sayede romatizma ağrıları, kireçlenme gibi şikâyetler ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca şiddetli ağrılar kesinlikle ihmal edilmemeli mutlaka uzman bir hekime gidilerek onun verdiği tedavi sürecine eksiksiz biçimde uyulmalıdır. Böylelikle ağrı oluşumu en aza indirilmektedir. Tıbbi tedavilere ek olarak doktorların izni ile bitkisel tedavi ile de iyileşme süreci desteklenebilmektedir. Kontrollü tedavi hastalar için avantaj sağlamaktadır.

Romatizmal Ağrılara Karşı Kekik Yağı

Romatizma ve kireçlenme şikâyetleri toplumda yaygın biçimde görülür. Ağrının bulunduğu bölgeye kekik yağı ile masaj yağmak ağrının giderilmesini sağlar. Yapılan masaj kan dolaşımını hızlandırır ve uyarıcı etki meydana getirir. Ayrıca ürik asit de benzer şikâyetlere neden olur ve bu asitler vücuttan kekik yağı yardımı ile atılır. Yağın idrar söktürücü özelliği sayesinde vücuttaki zararlı maddeler kısa süre içinde çıkarılır. Bunun için ek olarak bol su içilmesi tedavi sürecini hızlandırır.

Birçok insanlar kasılmalar, kramplar ve bölgesel ağrılardan şikâyet etmektedir. Yoğun kasılma şeklinde kendini gösteren spazmlar için de kekik yağı fayda sağlar. Sinirleri yatıştırır, kasılmaları önler, karın ağrısını geçirir, kasları gevşetir ve öksürüğü keser.

Faydaları saymakla bitmeyen kekik yağını dikkatli biçimde kullanmak gerekir. Özellikle romatizmal hastalıkların tedavisi için kullanılacaksa doktor izni ile kullanılması önerilir. Her şeyde olduğu gibi kekik yağının da fazlası zararlıdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu