Genel

RENKLERİN DİLİ :SİYAH

RENKLERİN DİLİ :SİYAH

Siyah karanlığın rengi olarak öne çıkar. Siyah bütün renkleri emip yansıtmadığı için tüm renklerin reddi anlamına gelir. İnsanlar için kimliğin karanlık taraflarını ifade eder. Bu algıya rağmen insanlar bizim ülkemiz de dahil olmak üzere siyahı çok sever. Tabiatta siyah rengi bulmak mümkün değildir. Işığı yansıtamayan her yer siyah görüntü verir. Bu sebeple siyahı renk olarak görmeyenler vardır. Siyah birçok kişide karamsarlık duygusunu artırmaktadır. Hüznün, endişenin, yalnızlığın rengidir siyah. Siyah yas rengidir. Ölümü de çağrıştırdığını söyleyebiliriz.

Neden Siyah?

Bütün olumsuz çağrışımlarına rağmen siyahı sevmemizin sebebi gücün ve asaletinde timsali olmasıdır. Soylu ve ağırbaşlı bir renktir. Konsantre olma becerisini artıran hırsın ve tutkunun rengidir siyah. Resmi araçlarda siyah tercih edilmektedir. Makam otoları da siyahtır. Çünkü siyahın asaleti sembolize ederek gücü çağrıştırdığını unutmayın. Siyahın olduğu alanlarda gizem duygusu ortaya çıkar. Ev dekorasyonunda ve özellikle gençlerin, çocukların odalarında tercih etmeyiniz. Depresif etkiler görülebilir.

Siyahtan vazgeçemiyor bu benim rengim diyorsanız özgüveniniz yüksektir. Karar alırken kimseye sormadan kendiniz alıyorsunuz demektir. Bu insanların iş hayatları de başarılarla dolu olur şayet gereksiz inat ve hırs yapmazlarsa. Siyahın çocuk giysilerinde sıklıkla kullanılmaması iyi olur çünkü inatçılık yapabilir. Siyah giyim tercih edenlerde ruhsal sorunlar olduğu bile düşünülmektedir. Siyahı tercih eden genç kızlar ve erkeklerde farklı tarzda bir müziğin ve inançla ilgili değişik eğilimlerin de olduğu düşünülmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu