Teknoloji

PlayStation VR Televizyonsuz Nasıl Kullanılır?

PlayStation VR Televizyonsuz Nasıl Kullanılır? Play Station VR, PlayStation konsoluna bağlanıp, uyumlu oyunları VR özelliği ile oynatmaktadır. Peki PSVR nasıl televizyonsuz kullanılır?

PlayStation VR Televizyonsuz Nasıl Kullanılır? sorusu oyun severlerin merakla araştırdığı bir konudur. PSVR televizyon olmadan hiç kullanılmamakla birlikte kullanılmayacağı anlamına gelmemektedir. Sanal gerçeklik gözlüğü ile kullanmak mümkündür. Bu gözlükler sayesinde televizyona gerek kalmadan PSVR ile sanal gerçeklik ekranına aktarabilir ve oyun oynamak mümkün olabilir.

PSVR Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Nasıl Bağlanır

Öncelikle PSVR güncelliği gerektiği bilinmelidir. Bu güncellik mevcut değilse maalesef bu durum mümkün olmayacaktır. PSVR sanal gerçeklik gözlüğüne nasıl bağlanır sorusunun ilk cevabı internet bağlantısı olması gerektiğidir. Uzaktan bağlanma sisteminin devreye sokulması ise ikinci aşamadır. Sanal gerçeklik gözlüğü sanal olarak PSVR aygıtına bağlanmalıdır.  Daha sonra ayarlar kısmından PSVR aygıtı seçilmelidir. Diğer gereken ayarlar da yapıldıktan sonra oyun oynamak mümkün olacaktır.

PSVR Nasıl Kullanılabilir

PSVR nasıl kullanılabilir sorusu merak edilmektedir. Bunun için kullanım detayları şu şekilde belirtilebilir:

  • Şarj doluluğu gerekmektedir. Yani sadece şarj yüzde yüz olduğu zaman kullanılabilir.
  • Göz kısmının optiklere tam ortalı bir şekilde geldiğine dikkat edilmelidir.
  • Yan tuş ile yardımıyla da sanal dünyaya girilebilir. Sanal dünya ile gerçek dünya birleştirilmiş hale gelir ve tıpkı gerçek dünyadaymış gibi sanal dünyada oyunlar oynamak mümkün hale gelir.

PlayStation televizyonsuz kullanırken, ekran boyutunu seçerken orta, küçük veya büyük ekran seçmek mümkündür. Seçilen ekran boyutu oyun oynanırken değiştirilmek istenilebilir. Bunun için ise PS tuşuna basıp, basılı tutmak gerekmektedir. Sonrasında ise PSVR ayarlamayı seçip, sonrasında ekran boyutunu seçmek gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise başlığın görüş alanı merkezde değilse ekranın ortalanması gerekmektedir. Dualshock4 oyun kolunda option tuşuna tıklamak gerekmektedir. Ayrıca kamera ayarlarını da yapılması gerekebilir.

Sanal gerçeklik, son dönemlerde oldukça dikkat çeken bir teknolojidir. PlayStation, denilince akla televizyon gelmektedir fakat görüldüğü üzere gereken ayarlamalar yapıldıktan sonra televizyon olmadan, oyun tutkunları sanal gerçeklik gözlüğü ile sıkıntı yaşamadan gayet keyifli bir şekilde oyun oynamak mümkün olacaktır.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu