Güzellik

Nohut Unu Maskesinin Cildinize Etkileri

 

Nohut Unu Maskesinin Cildinize Etkileri

Baklagiller arasında yerini alan nohutu cildiniz için güzellik maskesi olarak hiç düşündünüz mü?

Kozmetik mağazalarında pahalı cilt bakım ürünlerine milyonlarca para harcamak yerine evde bulunan malzemelerle sizler de doğal güzelliğinizi doğal yollarla ortaya çıkarabilirsiniz. Cildinize güzelliğiniz için uygulayacağınız nohut unu maskesi cildinizin yenilenmesine katkı sağlayacaktır.

 

Nohut Unu Maskesi

 

Nohut Unu Maskesinin Faydaları

Çeşitli faktörlerle yıpranmış ciltlerinizde onarıcı etki gösteren nohut unu maskesi cildinizin canlanmasına katkı sağlayacaktır.

 

Hassas cilt tipine sahip kişilerin öncelikle uygulaması gereken bu maske cildinizin nem dengesini korumaya yardımcı olacaktır.

 

Cildinizin ihtiyaç duyduğu besinleri almasını sağlayacağınız nohut unu maskesi ile solgun bir cilt görünümden sıyrılarak daha parlak ve temiz bir cilde sahip olacaksınız.

 

Cildinizi ölü hücrelerden arındıran maske cildinizdeki kan damarlarının açılmasını sağlayarak daha pembemsi görünmesini sağlayacaktır.

 

Cildinizdeki kan dolaşımının hızlanması ile birlikte aldığınız oksijen cilt dokunuza daha rahat erişim sağlayacaktır.

 

Cildiniz soğuktan çok fazla zarar görüyor ve etkileniyor ise nohut unu maskesini uygulayarak koruyucu bir kalkan gibi cildinizi koruyabilirsiniz.

 

Cildinize doğal bir parlaklık veren maske, güneşte kızaran cildiniz içinde en iyi bakım maskesi görevini üstlenecektir.

 

Malzemeler

6-7 adet nohut (unu)

1 tatlı kaşığı krema

2 damla su

Yarın çay kaşığı tuz

 

Maskenin Hazırlanması ve Uygulanması

Nohut unu evinizde mevcut değilse belirtilen sayıda nohutu havanda ezerek un haline getirin ve mikrodalga fırında kısa bir süre tutarak kurumasını sağlayın. Bir kaseye nohut ununu alarak krema, su ve tuzu ekleyin. Kremsi bir kıvam alana kadar malzemeleri iyice karıştırın. Eğer koyu bir kıvam elde ettiyseniz birkaç damla daha su ilave edebilirsiniz. Karışımı gözleriniz ve gözaltlarınız hariç olmak üzere tüm yüzünüze yumuşak hareketlerle 5 dakika kadar yedirerek masaj yoluyla uygulayın. Maskenin cildinizi etki etmesi açısından 15 dakika kadar da cildinizde bekletin ve ılık su ile maskeyi cildinizden arındırın.

 

Nohut unu maskesini haftada 1 kez cildinize uygulayarak muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. maskeyi cildinize düzenli uygulayarak kısa sürede daha sağlıklı ve canlı bir cilde merhaba diyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu