Güzellik

Daha Uzun ve Çekici Görünmek

 

Daha Uzun ve Çekici Görünmek

“Daha uzun görünmek istemez misiniz?” Belki de başka bir şekilde soralım  “Hangi bayan, boyunun olduğundan daha uzun olarak görünmesini istemez?” Modacılar her yıl daha uzun topuklu ve platformlu ayakkabı modelleri çalışıyor ve bu gözümüzün önündeki bir gerçek. Esas bunların çıkarılmasındaki tek amaç bu zaten her bayanın daha uzun ve çekici görünmesi.

Aslına değinmemiz gerkirse topuklu ayakkabıları giyerken uzun görünmek o kadar da kolay değil hele bir de eğer buna alışık değilseniz yürümeyi bilmeyen, dengesiz, özenti biri görünürsünüz ve sadece kahkahalarda adı geçen biri haline gelirsiniz. Şimdi yavaştan olayımıza değinmeye başlayalım; daha uzun görünmeyi sağlamak için yapmanız gereken kendinize türlü yollarla bebek mezarı kadar topuklularla işkence etmek değil, doğru renk ve model seçimleri ile doğru kıyafetleri giymektir. Nasıl olduğuna bir göz atalım şimdi…

Eğer aynı renk ailesine ait tonları giyinirseniz kesinlikle boyunuzun daha uzun görüneceği aşikardır renk geçişlerinde aykırı tonlardan uzak durmanız gerekli örneğin bir siyah ve gri giyinen 160 cm bir bayanla gökkuşağı gibi giyinen 160cm bayanı karşılaştırın biri uzun görünürken diğeri kısa boylu görünecektir. Farklı ve aykırı renk tonları sizi olduğunuzdan daha kısa hatta ve hatta kimi zamanlarda ise olduğunuzdan daha tombul gösterecektir. Bir düşünsenize yani hem minyon hem tombul gözükmek… Tamam rengarenk giyinip kendini genç hissedebilirsin lakin minyon ve tombul olduktan sonra siz çocukluğunuza dönseniz bile hayatınızda görünüş konusunda herhangi bir faydası olabileceğini zerre kadar zannetmiyorum.

Tabi ki ayakkabılarda her ne kadar kötülediysek elbiseniz, eteğiniz, kıyafetiniz kadar önemli olan bir konudur. Aynı renk ailsesinden olan renklerin seçimi bu husustada çok önemli olmaktadır tıpkı kıyafetlerdeki gibi. Özellikle aynı tonu geçiyorum, altınızda olan elbise , pantolon ile ayakkabınızın renginin aynı olması bunu tam anlamı ile bir bütün gibi göstererek bacak boyunuzu uzatacaktır ve uzunluğun esas güzel yanı olan bacak boyu uzun gösterecektir. Pantolon yerine de daha çok tek parça elbiseleri tercih ederseniz bu sizin olduğunuzdan daha uzun ve çekici görünmek konusunda mutlak suretle önemli olan bir etken haline gelecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu