Sağlık

Migren Nasıl Geçer ve Ağrısına Ne İyi Gelir?

Migren Nasıl Geçer ve Ağrısına Ne İyi Gelir? Basit baş ağrısı sorunu hayatımızın önemli bölümünü etkiler bu baş ağrısı sorunlarının belki de en ağrılı geçen baş ağrısı çeşidi migren sorunu bu sorunların iki katını getirmektedir. Bu yazımızda migrene ne iyi gelir sorusuna yanıt arayacağız.

Migren Nasıl Geçer ve Ağrısına Ne İyi Gelir? Sorusu sürekli migren atakları yaşayan kişilerin sorduğu sorular arasında yer almaktadır. ansızın gelen ve sesten ışıktan etkilendiğiniz aniden oluşan bu ağrı hayatınızın büyük bir bölümünü etkisi altına almaktadır. Ayrıca ülkemizde birden fazla kişinin yaşadığı bu sorun mevsimsel geçişlerde hayatı etkisi altına alan önemli sorunlardan birisidir.

Bu yazımızda migrene iyi gelen besinleri derledik burada yer alan besinleri siz de deneyerek bu sorunlarınızdan çabuk bir şekilde kurtulabilirsiniz.

1) Zencefil

Migren sorunu olan kişilerde yaşanan şiddetli ağrıyı dindirmek amacıyla zencefil kullanımının da faydası vardır. Burada yaşanan migren ağrısının da devamı olarak ortaya çıkan mide bulantısı ve kusma hissini de dindirmek açısından zencefil önemli bir kaynaktır.

Burada önerdiğimiz zencefili taze, kuru, kapsül aynı zamanda eczanelerde de satılan hap olarak da kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yemeklerinize katabilir aynı zamanda çay ve süt ile de içebilirsiniz.

2) Nane Yağı

Nanenin faydaları saymakla bitmez bunun yanı sıra nanenin bir diğer besini olan nane yağının da önemli etkileri vardır. Nane yağının aynı zamanda kendine keskin bir kokusu da bulunmaktadır. Burada yaşanan migren ataklarının da yaşandığı zamanlarda da nane yağını alarak baş bölgenize masaj yaparak sürdüğünüz zaman da migren rahatsızlıklarını giderecektir.

3) Soğuk-Sıcak Kompres

Migren ataklarını gidermek için çözüm önerilerinden birisi de özellikle alın bölgenize uygulanan sıcak veya soğuk havlu yerleştirdikten sonra bekletmektir. Burada uygulanan yöntem aynı zamanda halk arasında da sıkça uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır.

4) Magnezyum

Bazen migren ağrıları magnezyum eksikliği bulunan kişiler de önemli bir sorun haline gelebilmektedir. Bu sorunda vücut hassas olduğu için hastalıklara karşı da savunmasız olabiliyorsunuz burada yaşanan migren ağrısını da giderebilmek için gün içinde 400 mg magnezyum içeren besinler tüketilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu