Teknoloji

Klasör Simgesi Nasıl Eklenir, Yükleme Nasıl Yapılır?

Klasör Simgesi Nasıl Eklenir, Yükleme Nasıl Yapılır? Bilgisayarımızda yer alan klasör dosyalarının simgelerini değiştirmek mümkün bu açıdan bu yazımızda Klasör simgesi nasıl eklenir? Klasör simgesi yükleme nasıl yapılır? Sorusunu ele aldık. İşte konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar makalemizde yer almaktadır.

Klasör simgesi nasıl eklenir? Klasör simgesi yükleme nasıl yapılır? Sorusuna geçmeden önce öncelikle, Windows 10 işletim sistemi hakkında birkaç noktaya değinmek gerek yıllardır hayatımızda yer alan ve birçok açıdan önemli bir işletim sistemi olan Windows 10 işletim sistemi klasik görsel ve şablonlara sahiptir. Fakat bunları değiştirmek için ise birçok faktör yer almaktadır. Bu nedenle bu işletim sistemi birçok kişi tarafından sevilerek ve özenle takip edilmektedir. Bu yazımızda klasör simgesini değiştirme ve klasör simgesini yükleme işlemini ele aldık.

Kısayol Ve Klasör Simgesi Değiştirme

Klasörlerin o abes görüntüsünden sıkıldıysanız aynı zamanda var olan dosya görünümünden öne çıkan dosyalarınızı yani sizin için önemli olan dosyaları da değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki yolları izleyerek dosya simgesini kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Burada izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

– Öncelikle ayarlar kısmına giriş yapın ve burada yer alan kişiselleştirmeyi açın.

– Bu işlemin ardından temalar kısmına giriş yapınız.

– Burada masaüstü simge ayarlarına giriş yapın.

– Ardından burada yer alan temalardan değiştirmek istediğiniz simgeyi seçerek değiştirmek mümkündür.

– Bu işlemden sonra değiştirmek istediğiniz simgeye de karar verdikten sonra ki aşamada ise ‘simge değiştir’ seçeneğine giriş yapın.

– Burada ise karşınıza gelen simge galerisinden kendinize uygun olan simgeyi seçerek simge değişimi yapmak mümkün.

– Simgeyi değiştirmek açısından uygula sekmesine basın.

Kısayol Ve Klasör Simgesi İndirme

Bunun yanı sıra eğer var olan simgelerden hiçbirini beğenmediyseniz bunun yanı sıra ekstra simge paketleri indirmek de mümkün.

– Bunun için ‘windows simge paketi indir’ yazın.

– Ardından karşınıza gelen ilk İnternet sitesinden de beğendiğiniz bir klasör simgesini de kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Ardından indirmiş olduğunuz klasör simgesi de bilgisayarınıza kolay bir şekilde kayıt olacaktır. Bu simgeleri daha sonra yukarda sunduğumuz yöntemle değiştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu