Teknoloji

Kablosuz Ağ Kurarken Yapmamanız Gerekenler

Zaman geçtikçe teknoloji daha da ilerlemeye bizlere yeni imkanlar sunmaya devam ediyor. Yıllar öncesine baktığımızda hayatımızda ne televizyonlar vardı ne de bilgisayarlar. Ancak şimdi ise dünyanın bir ucunu kolaylıkla takip edebiliyoruz. Özellikle internet ortamının gelişmesi birçok yeniliği de beraberinde getirdi.

Kablosuz Ağ Kurarken Yapmamanız Gerekenler
Kablosuz Ağ Kurarken Yapmamanız Gerekenler

İlk başlarda yavaş ilerleyen internet gelişimi şimdilerde tam gaz devam ediyor. Artık kablosuz ağlara geçilerek gereksiz kablolar ortadan kaldırıldı. Ancak kablosuz ağında dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntıları var. Kablosuz ağ kurulumu yaparken yüksek verim almak istiyorsak dikkatli davranmalıyız. Gelişigüzel kurulumlarda ağı görmeme, sinyal zayıflığı gibi problemler sıklıkla ortaya çıkıyor.

Kablosuz Ağ Kurarken Dikkat

İlk olarak modeminizin sinyalinin engellenmemesi ve rahat çalışması için sinyali engelleyebilecek etrafında duran metal eşyalardan kurtulmanız gerekiyor. Rahat çalışması için açık bir ortamda durmasında fayda var.,

Kablosuz Ağ
Kablosuz Ağ

Bu şekilde sinyal kalitesi üst seviyelerde olacaktır. Diğer bir nokta ise modeminizi kurarken kablosuz ağınıza isim vermenizde fayda var. Bu şekilde daha rahat bir bağlantı gerçekleştirerek ağınızı hemen bulabilirsiniz. Kablosuz ağ kurulumunda dikkat etmeniz gereken en önemli özellik ise şifre işlemidir. Modeminizi kesinlikle şifrelemeniz gerekmektedir.

Aksi taktirde herkes sizin ağınızı kullanabilir. Kötü amaçlı kişilerden ağınızı korumak için şifreleme işlemi şarttır. Mümkünse tekrar eden sayılardan ve isminizden oluşmamasını sağlayın. Bu önlemleri alarak  yüksek sinyal kalitesi ile kablosuz ağımızın keyfini çıkartabiliriz. Başınızın ağrımasını istemiyorsanız bu önlemleri almanızda fayda var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu