Teknoloji

İlk Google Glass Yasağı

Son yıllarda teknoloji son derece yüksek bir sürat ile gelişmeye devam ediyor. Özellikle akıllı olarak isimlendirilmekte olan yeni nesil teknoloji ürünleri ile insanların yaşamlarını kolaylaştıran ürünlerin yaşam içerisinde çok daha etkin bir şekilde kendisine yer bulması da teknolojinin dünyanın her yerinde insanlar tarafından yoğun şekilde kullanılmasına neden oluyor.

 

İlk Google Glass Yasağı
İlk Google Glass Yasağı

Günümüz modern teknolojisindeki en önemli markalardan birisi olarak öne çıkan Google firması tarafından ilk adımları atılan giyilebilir teknoloji sınıfının en popüler ürünlerinden birisi olarak öne çıkan Google Glass, son yıllarda dünyanın en çok merakla beklediği ürünler arasında kendisine yer buluyor.

Ancak Google markası tarafından geliştirilmiş olan bu giyilebilir teknoloji ürünü akıllı gözlük ile ilgili olarak çok daha erken bir noktada ilginç bir yasak geldi. Özellilerinin çok daha geniş kapsama sahip olması nedeni ile bazı rahatsız edici durumların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Bu durum ilk güncel örneği ise Amerika’ da yaşandı. Amerika’ da bir adam, bir sinema salonuna normal bir vatanda olarak giriyor ve filmi izliyor.

İlk Google Glass Yasağı
İlk Google Glass Yasağı

Ancak bu adam diğer izleyicilerden farklı olarak Google tarafından geliştirilmiş olan Google Glass ismindeki yeni nesil gözlüğü kullanıyor. Kayıt özelliğinin kullanarak, filmin kaliteli görüntüde yasadışı şekilde kayıt edilmesi dolayısı ile büyük sinema zinciri olan Tim League Google firmasından kayıt esnasında kırmızı ışık yanmasını talep etmesine karşın yanı alamayınca, bu yeni nesil gözlüklerle sinemaya girişi yasakladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu