Teknoloji

Google Haritalarda Artık Müziği Kontrol Edebilirsiniz

Google haritalar son güncellemesi insanlara yolculuk sırasında farklı anlamlarda kolaylaştıracak yenilikler sunmaya devam ediyor.

Google Haritalar konusunda hazırlanmış olan son güncellemenin merkezi içerisinde her gün düzenli şekilde toplu taşıma hizmetinden yararlanmış olan kullanıcılar yer almaktadır. Buna ek olarak, güncellemelerle beraber kullanıcılara istedikleri müziği uygulama içerisinde kontrol etme imkanı sunmaktadır. Sizde Google haritalarda artık müziği kontrol edebilirsiniz.

Toplu Ulaşım Sekmesi

Yeni eklemiş olan toplu ulaşım sekmesi üzerinden kullanıcılar yola çıkmadan ilk olarak rotaları üzerinde herhangi bir yoğunluk durumu ya da problem olup olmadığını kolayca görebilmektedir. Bununla beraber kullanıcılara bu anlamda yolculuklarının her ayağı ile ilgili olarak spesifik bilgiler sunulmaktadır.

Google Haritalar için hazırlanmış olan yeni özellikler, ilk olarak dünya üzerinde 80 bölgede kullanıcılarla bir araya geliyor. Güncellemeyle beraber kullanıcılar binmiş oldukları tren ya da otobüsün o zamanki konumunu gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor. Uygulama durumunda kullanıcılara binmek istedikleri araçların tahmini geliş sürelerini gösterse de, işin görselliğinin yükselmesi bu durumu çok daha işlevsel kılacağı söylenmektedir.

Hangi Uygulamalar Kullanılacak

Spotify, Apple Music ya da Google Play üzerinden dinledikleri müziği navigasyon uygulamasının içerisinden kolayca kontrol edebiliyor. Bu küçük bir yenilik olarak yer alsa da kullanıcıları uygulamalar içerisinde geçiş yapma zahmetinden kurtulmaktadır.

Yeni sistemlerin sunumu alanında iOS ve Android arasında bazı farklar yer almaktadır. Android kullanıcıları rötarlarında ortaya çıkan sıkıntılar konusunda gerçek zamanlı şeklde bildirimleri aktif hâle getirmektedir. Bununla beraber Spotify’daki içeriklerde Google Haritalar Android uygulamasıyla gezebilmektedir. Google Haritalar konusunda hazırlanmış olan yenilikler uygulama mağazaları üzerinden dağıtılıyor. Google Haritalar uygulaması konusunda hazırlanmış olan yeni özellikler, Google Play Store ya da iTunes App Store aracılığıyla kullanılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu