Dekorasyon

Doğum Günü Süsü Nasıl Yapılır?

Doğum günü denilince genellikle akla ilk olarak renkli doğum günü süsleri, pastalar, kutlamalar ve birbirinden özel hediyeler gelir.

Genel olarak insanlar doğum günlerinde sevdikleri, arkadaşları, sevgilileri ya da aileleri ile kutlama yapmak ister. Buna yönelik olarak çeşitli mekânlar ayarlanır ve burada süslemelere ihtiyaç duyulur. Bu noktada ilk olarak doğum günü süsü nasıl yapılır sorusu akıllara gelir. Bunun için öncelikle doğum gününün yapılacağı mekân göz önünde bulundurulur ve süsler ona göre seçilir. Süsler model olarak belirlendikten sonra gerekli malzemelerin listesi çıkarılarak onlar temin edilir. Bu işlem esnasında birbirinden farklı renklere sahip kartonlar, balonlar, kavanozlar ve kutular faydalı olacaktır.

Doğum Günü Süsü Nasıl Hazırlanır?

Bebekler ve çocuklar için doğum günü süsü hazırlanırken ilk olarak Türkçe ya da İngilizce olacak şekilde mutlu yıllar yazısı yapılır. Genel olarak renkli kâğıtlardan yapılan bu yazı doğum günü masasının arka kısmına gelecek şekilde asılır. Bunun yanı sıra doğum günlerinde sıklıkla kullanılan süsler arasında renkli tekerler süsler de yer alır. Hem son derece güzel görünen hem de yapımı oldukça kolay olan bu süsler doğum günü kutlamalarına renk katmasıyla bilinir. Bunların haricinde doğum günlerin süs ve aynı zamanda hediyelik olarak desenli kurabiyeler de yapılır. Özellikle minik el izi kurabiyeler sıklıkla tercih edilir. Eğer doğum gününde hediye dağıtılacaksa hem masaya koymak hem de bu küçük hediyeleri dağıtmak adına kartonlarla birlikte hazırlanan desenli kese kâğıtları da yapılabilir.

Doğum günü süsleri arasından seçim yapılırken kutlama yapılacak olan kişinin yaşı göz önünde bulundurulur. Eğer yetişkin biri için kutlama yapılacaksa daha sade renkler tercih edilir. Çocuklar için yapılan kutlamalarda ise daha cıvıl cıvıl modeller kullanılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu