Hamilelik

Gebelik Testi ile Doğru Sonuç Almak Mümkün Mü?

Gebelik Testi ile Doğru Sonuç Almak Mümkün Mü? sorusu hamilelik belirtisi olan ve test yapmayı düşünen tüm kadınları sorduğu soruların başında gelmektedir. Bizde bu yazımızda bu konuyu ele aldık.

Gebelik testi ile doğru sonuç almak mümkün mü? sorusu gebelik şüphesi olan ve gebelik testi sonuçlarının güvenirliğini merak edenlerini cevabını öğrenmek istediği bir sorudur. Uzun yıllardır gebelik testleri kullanıldığını biliyoruz. Gebelik testleri denildiğinde farklı yöntemler olsa da akıllara ilk olarak evde yapılan idrar testleri gelmektedir. Bu testler de kişilerde şüphenin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Peki, gebelik testi ile doğru sonuç almak mümkün mü? Öncelikle bu testlerin yapılması gereken belirli zamanlar olduğunu bilmelisiniz.

Gebelik testi ile doğru sonuç alınır mı? sorusu birçok kişi tarafından merak edilen bir sorudur. Gebelik testleri yanlış dönemlerde yapılırsa yanlış bir sonuç almak muhtemeldir. Hamilelik testlerinin yapılması gereken dönemleri bilinmesi ve bu dönemlerde test yapılması gerekmektedir.

Hamilelik Testi Ne Zaman Doğru Sonuç Verir?

Hamilelik testinden doğru bir sonuç elde etmek isteyenler “hamilelik testi ne zaman doğru sonuç verir?” sorusuna yanıt aramaktadır.  Öncelikle hamilelik testi kadınların gebe olup olmadığının anlaşılması amacı ile yapılan bir testtir. İdrar veya kandan alınan örnekler ile bu test yapılabilmektir. Hamilelik testinde idrarınızda veya kanınızda beta hCG hormonu aranmaktadır. Bu hormona rastlanırsa hamile olunduğu anlamına gelir.

Genellikle gebelik şüphesi olduğunda ilk başvurulan test idrar testidir. Fakat hamilelik göstergesi olan beta hCG hormonu ilk olarak kanda kendini göstermektedir. Bu nedenle kesin sonuç alabilmek için ilk olarak kan testi yapılmalıdır. Adet gecikmesi yaşamadan idrarda gebelik aranır ise yanlış sonuç alınabilir. Adet gecikmesinden 1 hafta sonra gebelik testi yapılması daha doğru bir sonuç verecektir.

Evde Yapılan Gebelik Testi Doğru Sonuç Verir Mi?

Evde yapılan gebelik testleri, doğru zamanda ve doğru koşullar ile yapıldığında doğru sonuç vermesi muhtemeldir. Gebelik testi uygulanırken testte yer alan bütün talimat doğru bir şekilde yerine getirilmeli ve gebelik testi adet gecikmesinden belli bir süre sonra yapılmalıdır. Bu detayların yanı sıra gebelik testlerinin sabah uyandıktan sonra ilk idrar ile yapılması gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu