Diyet

Diyet Pancar Çorbası Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Diyet Pancar Çorbası Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir? Kilo vermeyi hızlandıran birçok besin ana ürün olarak kullanılmaktadır. Bizde bunlardan biri olan diyet pancar çorbası başlıklı konuyu yazımızda ele alalım.

Diyet Pancar Çorbası Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir? Diyet pancar çorbası hızlı kilo vermeyi sağlamasıyla son zamanlarda oldukça tercih edilir. Pek çok faydası olan pancarın farklı tüketimlerinin yanı sıra çorbada ana malzeme olarak kullanılması diyetlerde oldukça yarar sağlar. Aynı ürünleri kullanmak yerine farklı malzemelerin birleştirilmesiyle oluşturulan yemekler daha cazip gelecektir. O zaman bizde yazımızda diyet pancar çorbası tarifi verelim.

Diyet Pancar Çorbası Tarifi

Malzemeler
  • 2 adet orta boy pancar
  • 1 tane soğan
  • 3 diş sarımsak
  • 1 tane patates
  • 1 çay kaşığı köri
  • 1 çay kaşığı kimyon
  • Tuz ve karabiber
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1,5 litre sıcak su
  • Domates ve biber salçası

Yapılışı

Öncelikle patates ve pancarın kabukları soyularak rendelenir. Daha sonra bu karışıma sarımsak, soğan, zeytinyağı, baharatlar eklenir. Ardından tüm malzemelerin yer aldığı bu karışım yüksek ateşte pişmeye bırakılır. Özellikle pancarların iyice yumuşayıp piştiğinden emin olunduktan sonra isteğe göre karıştırıcı ile ince bir kıvam elde edilebilir. Bundan sonra pancar çorbası servise hazır olacaktır. Yazımızın devamında diyet pancar çorbasının faydalarını ele alalım.

Diyet Pancar Çorbasının Faydaları

yapılışı kolay olan diyet pancar çorbası oldukça basit malzemelerden oluşur. Bunun yanında faydalı içeriği ile diyet listelerinde farklı bir tat olarak yer almaktadır.

Pancar lifli içeriği oldukça fazla bir sebzedir. Lifli sebzelerin diyetlerde ne kadar çok tercih edildiği düşünülürse diyet pancar çorbası yerinde bir tarif olacaktır. Diyetlerde sıkıntı yaşanan konulardan olan kabızlığa karşı hazımı kolaylaştırmada pancar çorbası iyi gelecektir. Bunun yanında bünyeyi zayıf düşüren kronik hastalıklara karşı da bu çorba tüketimi yararlıdır.

Mide ekşimesine karşı faydalı içeriği pancarı diyetler için özel kılan özelliklerden biridir. Ayrıca kalp ve damar sağlığına olumlu etkiler yapmaktadır.

Tüm bunlara bakıldığında diyet pancar çorbası birçok açıdan faydaları olan bir tariftir. Evde bulunan malzemelerle oluşturulan bu çorba farklı lezzetiyle damakları şenlendirmektedir. Alternatif bir tarif olarak değerlendirilebilir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu