Genel

Eylül Ayında Edirne

Bir tatil için aradığınız tarih, plaj, eski yapılar ve modern çarşılar gibi her inşaayı görebileceğiniz nadide yerlerden birçoğu Edirne ilimizin sınırları içerisinde bulunmaktadır.
Eylül ayında Edirne’ye düzenlenecek olan turlara katılarak nereleri görebileceğinizin sorusunu vermeye çalışacağımız yazımızı okuyarak bilmediğiniz birçok detaya hakim olabilirsiniz.

Meriç köprüsü

Köprüleriyle ünlü olduğunu biliyor muydunuz?
Fatih Köprüsü, Meriç köprüsü gibi saymakla bitmeyecek kadar fazla ve Osmanlı mimarisine sahip olan köprüleri, Edirne’yi diğer illerden daha özel kılmaktadır.
Birçoğu Mimar Sinan tarafından yapılan bu köprülerin başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz eşsiz güzelliklerinden oldukça etkileneceksiniz.
Ayrıca tarihiyle ilgili sahip olduğu farklılıklarına örnek olarak kervansarayları, konakları ve Edirne Adalet Kasrı’nı verebiliriz.

Türkiye’nin ilk müzesinin Edirne’de olduğunu biliyor muydunuz?
Duyduğunuzda şaşıracağınız bilgilerden birisini daha paylaşmış bulunuyoruz. Türkiye’de ilk müze olan Edirne Müzesi ve diğer bir müze olan  Edirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden yalnızca iki tanesidir.

Yağlı Kırkpınar güreşleri

Kırkpınar güreşleri nerede yapılıyor?
Yağlı Kırkpınar güreşlerinin de Edirne’de yapılıyor olması nedeniyle bu bölgeye turist akınları daha da artış göstermektedir.

Gala Gölü Tabiatı Koruma Alanı ise doğaseverler için sakin ve huzurlu bir alandır. Ayrıca tatilinizde hala plaj sevdasından vazgeçemeyen biriyseniz Edirne’nin muhteşem sahil şeridini turlayabilirsiniz.
Özellikle Saros Körfezi ve Keşan’da bulunan plajlar turistler tarafından büyük ilgi görmektedir.
Temiz kumlara sahip olan ve gün batımında muhteşem yürüyüşlere şahitlik eden bu alanlarda her mevsim sefa sürebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu